Aidat Ödemeyen Site Sakinleri, Kiracılar, Ev Sahipleri Dikkat!

Apartmanlarda ve sitelerde tarafları en fazla karşı karşıya getiren aidat ödemeleri için atılan adım tartışmalara neden oldu.

Emlak Haberleri 08.07.2018 - 17:30 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Apartmanlarda ve sitelerde tarafları en fazla karşı karşıya getiren aidat ödemeleri için atılan adım tartışmalara neden oldu.

Söz konusu olay Adana'nın Merkez Çukurova ilçesinde yaşandı. Apartman yönetimi aidat ödemediği gerekçesi ile en üst katta oturan ev sahibine asansör şifresi vermedi.  16 daireli apartmanda yaşanan olayda bina sakinleri en üst katta oturan Serap Avan Uçar'ın bina aidatı ödemediği gerekçesi ile kullanılan asansörden de yararlanmaması gerektiğini söylereyerek ortak kullanılan asansöre şifre koydu. Asansör Şifresi Takıldı, Asansör Kullanımı Engellendi Apartmanda ortak kullanım alanı olarak geçen asansöre konulan şifre ise tartışmalara neden oldu. Bina sakinleri kendi ödemiş oldukları aidat ile giderleri karşılanan asansörden bu parayı ödemeyen Serap Avan Uçar'ın yararlanma hakkı olmadığını öne sürerken, Uçar ise konuyu yargıya taşıyacağını duyurdu. Uçar yapmış olduğu açıklamada "Mevcut yönetim öncesindeki yönetici sorunlara müdahil olmadı. Biz hep kendi başımıza mücadele ettik. Sonrasında gelen yönetici de aynıydı. Geldiğimiz ilk gün elektrik problemi yaşadık. Resmi yollara başvuru yaptık. Sonuç alamadık.Yeni gelen yönetici yapılanlardan ve şikâyetlerimizden ötürü bizi tamamen suçlar nitelikte konuştu. Yönetim olarak sorumlulukları var. Gelir giderleri yayınlaması gerekiyor. Bununla ilgili bilgi vermiyor. Ben yöneticiye doldurması için bu konuyla ilgili evraklar da verdim. Buna rağmen yapmadı ve nedense hep bizi suçladı. Biz yine gelir gider dökümü yayınlanmıyor ve usulsüzlük yapılacak diye aidat ödememeye karar verdik" diyerek neden apartman aidatı ödemediğini açıkladı. Bina Sakinleri İse Uçan'dan Şikayetçi Oldu En üst katta oturduğu için asansörü kullanamamaktan dolayı mağdur olduğunu belirten Uçan apartmana ve apartman yönetimine dava açacağını söylerken apartman yönetimi ise "16 dairenin 15'i ortak hareket ediyor, sorumluluklarını yerine getiriyor. Ama bir daire sakini her şeye problem çıkartıp, ödeme yapmıyor. Biz de daire sakinleri olarak böyle bir çözüm ürettik" dedi.


Gelişmelerden Haberdar Olun

@