Aile Başı 5.000 TL Bütçe Ayrıldı! Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Eşya Yardımı

Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı ev eşyası yardımı veriyor. Geçmiş yıllarda başlatılan ve 2021 yılında da devam eden eşya yardımı bütçesi bu yıl için aile başı 5.000 TL olarak ödeniyor.

Emlak Haberleri 13.10.2021 - 14:30 13.10.2021 - 14:30 Mustafa KARAGÖZ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev eşyası yardımı ile ailelere destek oluyor. Belli koşullar altında sağlanan eşya yardımı 5.000 TL olarak ödenirken başvurular da Aile Bakanlığı birimlerine yazılı yapılır. 

Ev eşyası yardımlarının kimlere, hangi vatandaşlara, hangi koşullarda sağlandığına ilişkin tüm bilinmesi gereken ayrıntılar Emlak365'te. 

EV EŞYASI YARDIMI - AİLE BAKANLIĞI AİLELERE 5.000 TL BÜTÇE AYIRDI

Aile Bakanlığı destek programları arasında 4 adet barınma yardımı bulunmakta. Barınma yardımları ailelerin sağlıksız, kötü, yaşanamayacak durumda kaldıkları evler için sağlanır. 4 ana başlıkta sağlanan barınma yardımlarının iki tanesi ev yapımı için bir tanesi ise ev tadilat bakım onarımı için sağlanır. 

Bakanlığın barınma yardımı programlarının sonuncusu ise ev eşyası yardımıdır. 

Ev Eşyası Yardımı Kimlere Ödenir?

Ev eşyası yardımı için Sosyal Genel Müdürlüğü aracılığıyla açıklama yapıldı. Desteğin sağlanması için gerekli koşulları ilan eden kurum, "afet kapsamında ev eşyası alımı için ayni veya nakdi olarak yapılan yardımlardır." açıklamasında bulundu. 

İlan edilen şartlar kapsamında ev eşyası yardımı çeşitli nedenlerden dolayı evi zarar gören ailelere sağlanır. 

Gelir Şartı; Aile Bakanlığı tarafından ödenen ve 5.000 TL bütçe ayrılan ev eşyası yardımı için hane gelir şartı var. Bakanlık hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretinüçte birinden daha az 2021 yılı için 852,53 TL koşuluyla ailelerin eşya yardımı alabileceğini duyurdu.

ŞAHSEN BAŞVURU GEREKİYOR?

Ev eşyası yardımı için ailelerin Aile Bakanlığı birimi olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına giderecek şahsen başvuruda bulunmaları gerek. Aileler bu kurumlarına ilçe kaymakamlıklarına giderek ulaşabilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@