Akfen GYO Yüzde 200 Gelir Artışı İle Pandemi Öncesine Dönüş Yaptı!

Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketleri arasında yer alan Akfen GYO koronvirüs salgını nedeni ile yaşanan kötü günleri geride bıraktı.

Emlak Haberleri 03.09.2021 - 08:30 03.09.2021 - 09:36 Gülcan Özer

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı şirketleri arasında yer alan Akfen GYO kötü günleri geride bıraktı. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından inşaat ve konut sektörü de olumsuz etkilenmiş, yükselen faiz oranları ve ekonomideki belirsizlikler kötü günlerin yaşanmasına neden olmuştu. 

Daha sonra devlet bankaları tarafından verilen ucuz kredi destekleri ve insanların pandemi nedeniyle değişen konut tercihleri sayesinde büyük bir şahlanış dönemi yaşanmıştı. Süreçte son dönemde TÜİK tarafından açıklanan verilere göre konut satış rakamları yeniden düşüşe geçmiş görünsede GYO'larda olumlu hava devam ediyor. 

AKFEN GYO GELİRİNİ YÜZDE 200 ARTTIRDIĞINI AÇIKLADI! 

İnşaat sektöründe yaşanan dalgalanmaya rağmen gayrimenkul yatırım ortaklıklarının bilançolarında yaşanan yükseliş dikkat çekiyor. Bunlardan biri de Akfen GYO oldu. 2021 senesinde şirket tarafından alınan önlemler ve yeni projeler ile gelir arttırıldı. 

akfen-gyo-1

Bu süreçte biri Kütahya'da diğeri ise Isparta'da yer alan öğrenci yurtlarını portföyüne katan Akfen GYO ardından Bodrum Loft Tatil Köyü ile büyük bir çıkışa imza atmıştı. Atılan bu başarılı adımların ardından Ocak ve Temmuz aylarını kapsayan ilk 7 aylık dönemde şirketin gelirleri bir önceki senenin aynı dönemine oranla yüzde 200 oranında artış göstererek 83 milyon liraya ulaştı. 

AKFEN GYO TEMETTÜ DAĞITIMI AÇIKLAMASI!

Elde edilen başarı üzerine açıklama yapan Akfen GYO Genel Müdürü Sertac Karaağaoğlu, “Yeniden yapılanma ile koronavirüsün yarattığı olumsuz tabloyu silerken, pandemi öncesi rakamları da yakalıyoruz. Elde ettiğimiz olumlu finansal tablolarımız ile temettü dağıtımı ve yeni yatırımlara odaklanacağız” diyerek temettü dağıtımı açıklamasında bulundu. Bodrum Loft projesinde son derece başarılı sonuçlar aldıklarını belirten Karaağaoğlu son 2 senedir dev projenin Mayıs ve Ekim aylarında tam kapasite ile çalıştığını belirterek bu projenin de gelirlere büyük katkısı olduğunu dile getirdi. 

Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketleri arasında gösterilen Akfen GYO son dönemde yapmış olduğu başarılı yatırımlarla adından söz ettirirken açıklamış olduğu rakamlarla bu başarısını taçlandırıyor. Yapılan başarılı yatırımlarla şirket 7 aylık süreçte pandeminin olumsuz izlerini silerken gelirlerini de bu başarısı ile yüzde 200 oranında arttırmış oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@