AKM Millet Bahçesi Açılışını Yapan Erdoğan 'Bu Vesile İle Müjde Vermek İstiyorum' Diyerek Açıkladı

Ankara AKM Millet Bahçesi açıldı. Düzenlenen açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni müjdesini duyurdu. AKM Millet Bahçesi nerede, nasıl gidilir, ücretli mi, ücretsiz mi, bedava mı?

Emlak Haberleri 28.10.2021 - 15:19 28.10.2021 - 15:19 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara'nın en büyük millet bahçesi olan Atatürk Kültür Merkezi AKM Millet Bahçesi projesinin açılışını gerçekleştirdi. İlk olarak o dönem Başbakan olan Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından seçim vaadi olarak açıklanan ve her ile en az 1 millet bahçesi sloganı ile yola çıkılan projelerde sayı her geçen gün artmıştı. 

Özellikle de Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlere yapılan millet bahçesi projelerinin sayıları her geçen gün artarken projelerin yapım işlemlerini ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine dahil edilen Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ üstlenmişti. TOKİ tarafından yapımı tamamlanan AKM Millet Bahçesi projesinin açılışını bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirdi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YENİ MÜJDE DİYEREK DUYURDU! 

Ankara'da yapımı tamamlanan millet bahçesi projeleri arasında yer alan AKM Millet Bahçesi açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Eski Ankara adı ile anılan Altındağ'da tarihi ve kültüre önem verdiğimiz çok önemli yenileme projelerini hayata geçireceklerini belirterek "Ankara Kalesi'nden başlayıp eski belediye binasına kadar uzanan kapsamlı bir proje hazırladık.

Ankara'nın kültürü ve medeniyet değerlerini yeniden günyüzüne çıkaran bu projeleri, bir millet bahçesi zinciri ile tamamlamayı hedefliyoruz. 'Durmak yok yola devam' sözünü boşuna söylemiyoruz. Ankara için yaptıklarımız ve yapacaklarımız sadece bunlardan ibaret değil. Beyoğlu'nda Atatürk Kültür Merkezi'nin açılışını yapacağız. İstanbul'umuza şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Bu vesile ile bir müjde vermek istiyorum. Atatürk Havalimanı'nda da bir millet bahçesi kuruyoruz. Yıl sonu ihaleye çıkacağız" dedi. 

akm millet bahçesi nerede

AKM MİLLET BAHÇESİ NEREDE, NASIL GİDİLİR?

İçerisinde nostaljik tramvayı da yer alan AKM Millet Bahçesi 637 bin metrekarelik dev bir alanda kurulu bulunuyor. Ankara eski hipodrom olarak bilenen 19 Mayıs Stadyumu karşısında Altındağ ilçesinde yer alan AKM Millet bahçesine metro ile de gidilebiliyor. AKM metro durağında inen kişiler metro çıkışından millet bahçesine geçiş yapabiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@