Ali Babacan'dan Cumhurbaşkanlığı Sarayı İnşaatı ve Kabine İddiası: Yeni Kabinede MHP'li Bakan Mı Olacak?

AK Parti'de uzun süre ekonomiden sorumlu bakan olarak görev alan Ali Babacan daha sonra ayrılarak yeni bir oluşumun içerisine girmiş ve başkanlık koltuğuna oturduğu DEVA Partisi'ni kurmuştu. Ali Babacan dün Cumhurbaşkanlığı Sarayı inşaatı ve kabine değişikliği hakkında yeni iddialar da bulundu. Kabine değişikliği son dakika 2021 gelişmeleri neler?

EMLAK HABERLERİ 22.06.2021 - 08:32 22.06.2021 - 08:32

Siyaset kulislerinin bir numaralı gündem maddesi olmaya devam eden Kabine Değişikliği iddiaları hakkında bir açıklama da AK Parti'den ayrılarak DEVA Partisi'ni kuran Ali Babacan'dan geldi. Halk Radyo'da yayımlanan programa katılarak burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ali Babacan gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. 

Katıldığı programda erken seçim tartışmalarının devam ettiği bir dönemde kendisine bazı iş adamlarının 2023 yılının Haziran ayında yapılması planlanan seçimin olup olmayacağını, bu seçimlerin ertelenip ertelenmeyeceği gibi sorular yönelttiklerini belirten Babacan seçimlerin en geç 2023 yılının Haziran ayında yapılacağını söyledi. 

ALİ BABACAN'DAN FLAŞ CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI İNŞAATI AÇIKLAMASI: İHALE SÜRECİ BÜTÇE DIŞI YÖNTEMLERLE YAPILDI

Muhalefet tarafından sık sık eleştirlen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından ise "kaçak" olarak nitelendirilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı hakkında da açıklama yapan Ali Babacan inşaatın ilk olarak “Başbakanlık Hizmet Binası” olarak başladığını idida ederek "Sayın Davutoğlu'nun başbakan olduğu bir gün yanındaydım,

Sayın Erdoğan'dan telefon geldi. Biz orayı cumhurbaşkanlığı yapacağız, dedi. Baştan kurgulanmış, belli. İnşaatı ilk gördüğümde ‘Burası öyle Başbakanlık falan değil, Başkanlık Sarayı' dedim. Özel yöntemlerle, bütçe dışı yöntemlerle yapıldı orası. Normal ihale süreçleri değil" diyerek çok konuşulacak bir açıklamada daha bulundu. 

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ 2021 İÇİN BABACAN'DAN YENİ İDDİA: DEVLET BAHÇELİ İSTEMİYOR! 

Uzun süredir gündemi meşgul eden kabine değişimi hakkında da konuşan Babacan, Erdoğan tarafından kabinede MHP'li bir bakanın yer almasının çok istendiğini ancak Bahçeli'nin bunu "kara ortak olayım, zarardan uzak durayım" düşüncesi ile kabu etmediğini iddia etti.

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@