Almanya'da Sel Felaketi Faciaya Döndü! Ölü ve Kayıp Sayısı Artıyor

Aşırı yağışlar Almanya'da faciaya dönüştü. Rheinland - Pfalz eyaleti ile Kuzey Ren - Vestfalya eyaletlerini vuran selde bilanço ağırlaştı.

Emlak Haberleri 16.07.2021 - 09:50 16.07.2021 - 12:42 Gülcan Özer

Almanya'da yaşanan sel felaketi büyük bir faciaya dönüştü. Almanya'nın Rheinland - Pfalz eyaleti ile Kuzey Ren - Vestfalya eyaletlerini etkisi altına alan aşırı yağışlar sonrasında hayatını kaybeden kişi sayısı artarken çok sayıda kişinin de kayıp olduğu açıklandı. 

Yağışların halen devam ettiği ve yarına kadar süreceği belirtilirken bölgede yaşanan yoğun fırtına yardım ekiplerinin müdahelesini zorlaştırdı. Meydana gelen yoğun yağışlar ve fırtına adeta yerleşim yerlerini haritadan silerken Rheinland Pfalz eyaletine bağlı Ahrweiler bölgesinde 50 kişinin kayıp olduğu belirtilirken bu kişiler hakkında yetkili makamlar tarafından henüz bir açıklama yapılmadı. 

ALMAN ASKERLERİ BÖLGEYE SEVK EDİLDİ, SELDE HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 81'E ULAŞTI!

Türkiye Ordu'da yaşanan sel felaketinin yaralarını sarmaya çalışırken dünyada da benzer sel ve su baskınları haberleri gelmeye devam ediyor. Küresel ısınma ve iklim değişikliği etkileri tüm dünyada hissedilirken Temmuz ayının ortasına doğru yaklaşılırken Ankara başta olmak üzere pek çok şehirde halen akşamları rüzgarlı serin hava ve yağışlar etkili oluyor. 

Almanya'da yaşanan aşırı yağışlar geride bıraktığımız hafta Çarşamba günü itibari ile etkili olmaya başlamış, özellikle de Almanya'nın batısında yer alan Kuzey Ren-Vestfalya ile Rheinland Pfalz eyaletlerinde yağış ve fırtına ile beraber büyük bir yıkım yaşanmıştı. 

almanya-sel-felaketi

İSVİÇRE VE DOĞU BELÇİKA'DA YAĞIŞLARDAN ETKİLENDİ! 

Almanya'da yarına kadar devam edecek olan yağışlar bu ülkenin yanı sıra İsviçre ve Doğu Belçika 'da da etkili oldu. Almanya'da Hegen kentinin tamamen sular altında kaldığı belirtilirken Wuppertal kentinde ise 2. dünya savaşından bu yana bir ilk oldu ve gece yarısı sirenler çaldı. 

Radervormwald bölgesinde yer alan baraj aşırı yağış nedeni ile patlarken bu bölgede yer alan yerleşim yerleri acil kodu ile boşaltıldı. Resmen kıyameti yaşayan Almanya da önlem amacı ile bazı yerleşim yerlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 

ALMANYA'DA NEDEN SEL OLDU?

Küresel ısınma nedeni ile yoğun ve etkili yağış bloğunun ülke üzerinde asılı kaldığı ve ilerleyemediğini belirten uzmanlar önümüzdeki yıllarda benzer hava olaylarının katlanarak artacağını belirtti. Dünyanın küresel ısınmaya karşı önlem alması gerektiği belirtilirken şu anda dünyanın en büyük sorununun iklim değişikliği olduğu belirtildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@