Ankara Büyükşehir Belediyesi 7 Adet 4+1 Konut Satışı Yapacak! İhale Tarihi Ve İstenen Bedeller Belli Oldu!

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ihaleyle konut satışı yapılacağı ilan edildi. Çankaya ilçesinde bulunan konutların 4+1 büyüklüğünde oldukları açıklanırken istenen bedeller de belli oldu. 

Emlak Haberleri 14.03.2022 - 02:05 14.03.2022 - 02:05 Engin Uzunoğlu

Türkiye’de belediyelerin taşınmaz satışlarına dair faaliyetlerine devam ediliyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan resmi ilana göre Çankaya ilçesinde bulunan 7 adet konut ihaleyle satışa çıkarıldı. İhaleye ilişkin bilgiler kamuoyuna ilan edilirken bu konutların hangi şartlarla satın alınabileceğine dair ayrıntılar da kamuoyu ile paylaşıldı. 

İHALEYLE 7 KONUT SATIŞI YAPILACAK

Mülkiyeti Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan konutların Çankaya ilçesinde Kızılırmak – Karakusunlar Mahallesi’nde olduğu bildirildi. 7 adet konutun satışının yapılacağı açıklanırken bu konutların hepsinin büyüklüklerinin 4+1 olduğu açıklandı. Ayrıca konutların tamamının net alanlarının 149,54 metrekare olduğu ifade edildi. Konutların bulundukları kat numaraları ise 3, 4, 5, 9, 11, 12, 13 olarak açıklandı.

KONUTLAR İÇİN MUHAMMEN BEDELLER AÇIKLANDI

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği bilgilere göre konutların muhammen bedellerine dair de bilgiler kamuoyuna açıklandı. Buna göre konutlar için belirlenen en düşük muhammen bedel 2 Milyon 400 Bin TL olurken en yüksek muhammen bedel de 3 Milyon 581 Bin 250 TL şeklinde duyuruldu. İhaleye katılıp teklif vermek isteyenlerin ödemeleri gereken geçici teminat bedellerinin 72 Bin TL ile 107 Bin TL arasında değiştiği belirtildi.

ankara büyükşehir belediyesi konut satış ilanı

İHALELER NASIL YAPILACAK?

Konut satış ihalelerine dair ayrıntılar da Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklandı. Buna göre tüm konutlar için ihaleler tek tek yapılacak. Bu ihaleler 24 Mart 2022 tarihinde belediye encümeni huzurunda gerçekleştirilecek. İhalede kapalı zarf usulü ile teklifler alınacak. Bu satışlardan dolayı tüm vergi, resmi harç, ilan giderleri, tapu harçları, alım satım giderleri gibi her türlü giderler alıcıya ait olacak. 

İhalede geçerli olan en yüksek teklif sahipleri konutları satın almaya hak kazanacaklar. Mali yükümlülüklerine yerine getirilmesinin ardından ise tapu devir işlemleri yapılıp konut satışları tamamlanacak.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@