Ankara Büyükşehir Belediyesi Çankaya'da 11 Konutu İhaleyle Satıyor! İşte Satılacak Evler Ve Belirlenen Bedeller

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan ilana göre belediye mülkiyetinde bulunan 11 adet konut açıklanan muhammen bedellerle ihaleyle satışa çıkarıldı.

Emlak Haberleri 21.01.2022 - 00:54 21.01.2022 - 00:54 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de belediyeler tarafından taşınmaz satışlarına devam ediliyor. Belediyelerin mülkiyetlerinde bulunan taşınmazlar ihale yoluyla gerçek veya tüzel kişilere satılıyorlar. Belediyeler bu şekilde ciddi bir kaynak elde edebiliyorlar. Bu elde edilen gelirler de belediyelerin diğer hizmetlerinin finanse edilmesinde kullanılabiliyor.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İHALEYLE 11 KONUT SATIYOR

Belediyelerden taşınmaz satışına dair son bilgi ise Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan resmi ilana göre 11 adet konut ihale yoluyla satışa çıkarıldı. Bu konutların Ankara'da Çankaya ilçesinde Kızılırmak - Karakusunlar Mahallesi'nde olduğu bildirildi. 

MUHAMMEN BEDELLER 1 MİLYON 515 BİN TL'DEN BAŞLIYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi satışa çıkardığı konutlara ilişkin kapsamlı bir açıklama yaptı. Bu konutların 1 tanesi 3+1, 10 tanesi ise 4+1 olarak inşa edilmiş. 3+1 konutun net büyüklüğü 144 metrekare olarak belirtilirken 4+1 konutların net büyüklükleri 149 metrekare olarak açıklandı. Her bir konut için ayrı ayrı muhammen bedel belirlendi. Muhammen bedeller 1 Milyon 515 Bin TL'den başlarken 2 Milyon 865 Bin TL'ye kadar çıkıyor. İhaleye katılıp bu konutlardan satın almak isteyenlerin ödemeleri gereken geçici teminat bedelleri ise 45.450 TL ile 85.950 TL arasında değişiyor.

KONUT SATIŞ İHALESİ NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Satışa çıkarılan konutlar için Ankara Büyükşehir Belediyesi 3 Şubat 2022 tarihinde ihale düzenleyecek. Her bir konut için tek tek ihale yapılacak ve teklifler Kapalı Zarf usulü ile alınacak. Konut satış ihalesinden doğan tüm vergi, resmi harç, ilan giderleri, tapu harçları, alım satım giderleri gibi ödenmesi gereken her türlü giderler alıcıya ait olacak. İhale şartnamesi 500 TL karşılığında ihaleye katılmak isteyenlerce temin edilebilecek. Ayrıca konut satış ihalesi sonucunda ihaleyi kazananlar teklif ettikleri konut satış bedelini peşin olarak ödeyecekler.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@