Ankara İstanbul ve diğer şehirlerde! Belediyeden 14-21 Haziran'da satılık daireler

Ev almak isteyenler için çok ciddi fiyat avantajı sunan belediyelerin güncel ilanlarını derledik. Ankara İstanbul ve diğer kentler için ilan edilen tüm ilanlar Emlak365'te.

Emlak Haberleri 14.06.2022 - 10:38 14.06.2022 - 10:38 Mustafa Karagöz

İl veya ilçe belediye başkanlıkları daire satışı yapıyorlar. Birçok şehirde ve ilçede belediye başkanlıkları resmi sitelerinden ihale duyuruları yayımlayarak kendilerine ait olan daireleri satıyor. Satıi işlemleri ihale ile olurken fiyat açısından çok ciddi indirimler sunuyor. Güncel olarak halen yayımda olan ve başvuru süreci devam eden emlak ve konut satış ilanlarını ise emlak365.com olarak sizlerle paylaşıyoruz. İşte o duyurular

BELEDİYELERDEN SATILIK DAİRELER 14 - 21 HAZİRAN

Belediye başkanlıkları tarafından satışa çıkarılan daireler genel olarak apartman dairesi tipinde. 1+1, 2+1 ve 3+1 şeklinde olan daireler için belediye başkanlıkları güncel değerler üzerinden fiyat belirliyor. İhale ile yapılacak olan satışlar için belediye başkanlıkları ilk teklif fiyatı belirliyorlar. İhale başvurusunda bulunanlar ise belirlenen muhammen bedel üzerinden ilk tekliflerini sunacaklar. Eğer ihaleye katılım çok olursa fiyatlar yüksek bantlara çıkabilir. Ancak ihaleye katılım olmaz yada çok az olursa belirlenen ilk teklif fiyatına satılır. 

GÜNCEL SATIŞ DUYURULARI

Konut almak isteyenler için belediyelerden satışa çıkarılan konutlara dair listeleri ve ihale tarihlerini aşağıda aktarıyoruz. Belediyelerde satılık konutlar için başvurular ihale tarihinden bir gün öncesine kadar yapılabilir. 

belediyeden satılık daireler 14-20 haziran (4)belediyeden satılık daireler 14-20 haziran (3)belediyeden satılık daireler 14-20 haziran (2)belediyeden satılık daireler 14-20 haziran (1)

Listede yer alan belediyelerden ev almak isteyecek olanlar, kurumların web sitelerinden duyurular yada ihaleler bölümünden satışlara ulaşabilir.

BU ADIMLARI TAKİP EDECEKSİNİZ

Başvurular ise belediye başkanlıklarına şahsen gidilerek yapılacak. Başvuruda bulunacak olanlar için temel aşamalar ihale şartnamesi alınıp imzalanması ve kuruma teslim edilmesi, her konut için ayrı ayrı belirlenen geçici teminat bedelinin ödenmesi ve makbuzun kuruma iletilmesi son olarak ise ikamet belgesi, nufüs cüzadanı sureti gibi evrakların teslimi ile olacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@