Ankara, İzmir, Adana, Erzurum! Özelleştirme İhaleleri Sonuçları Resmi Gazete'de Yayınlandı!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan bazı özelleştirme ihalelerinin sonuçları Resmi Gazete'de yayınlandı. İşte dikkat çeken özelleştirme ihalelerinin merak edilen sonuçları...

Emlak Haberleri 23.11.2021 - 02:55 23.11.2021 - 02:55 Engin Uzunoğlu

Resmi Gazete'nin 23 Kasım 2021 tarihli sayısında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından bir tebliğ yayınlandı. Bir süre önce Özelleştirme İdaresi Başkanlığı kamuya ait olan bazı taşınmazların satışına yönelik ihaleler üzenlemişti. Bu ihalelerin inceleme aşaması tamamlanarak sonuçlandırıldı. Yapılan özelleştirme ihalelerinin sonuçları da Resmi Gazete aracılığı ile kamuoyuna ilan edildi. 

ÖZELLEŞTİRME İHALELERİ SONUÇLARI RESMİ GAZETE'DE AÇIKLANDI!

Maliye Hazinesi'nin mülkiyetinde olan ve Adana ili Çukurova ilçesi Kireçocağı Mahallesi'nde bulunan 5.000 metrekare büyüklüğündeki taşınmaz 8 Milyon 350 Bin TL bedel karşılığında Asba Kafe Restaurant Gıda İnşaat Taahhüt Ticaret Limited Şirketi'ne satılmasına karar verildi. 

özelleştirme ihalesi sonuçları

Sümer Holding AŞ'nin mülkiyetind ebulunan Amasya ili Gümüşhacıköy ilçesi Hacıyahya Mahallesi'ndeli 438 metrekare, 5.237 metrekare, 454 metrekare büyüklüklerindeki taşınmazlar üzerilerindeki yapılarla beraber 8 Milyon 185 Bin TL karşılığında Vefa Demir Çimento ve Nakliyat Limited Şirketi'ne satılması kararlaştırıldı. 

Maliye Hazinesi'nin mülkiyetinde bulunan İzmir'in Torbalı ilçesi Yazıbaşı Mahallesi'ndeki 29.458 metrekare büyüklüğündeki taşınmaz ile üzerindeki bina 7 Milyon 50 Bin TL karşılığında bir kişiye satılmasına karar verildi. 

Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ adına kayıtlı olan Tokat ili Pazar ilçesi Merkez Mahallesi'ndeki 1.606 metrekare ve 2.653 metrekare büyüklüğündeki iki taşınmaz üzerindeki yapılarla beraber toplam 4 Milyon 670 Bin TL karşılığında SGM Muayene Gözetim Teknik Kontrol ve Belgelendirme Ticaret Limited Şirketi'ne satılmasına karar verildi.

Maliye Hazinesi adına kayıtlı olan Erzurum ili Palandöken ilçesi Köşk Mahallesi'ndeki 1.256 metrekare büyüklüğündeki taşınmaz 4 Milyon 250 Bin TL karşılığında en yüksek teklifi veren vatandaşa satılmasına karar verildi. 

Maliye Hazinesi adına kayıtlı olan Ankara ili Gölbaşı ilçesi Taşpınar – İmar  Mahallesi'ndeki 1.000 metrekare büyüklüğündeki taşınmaz 3 Milyon 300 Bin TL karşılığında Öztürk Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Taahhüt Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi'ne satılmasına karar verildi.

Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ adına kayıtlı olan Kahramanmaraş ili Göksun ilçesi Yantepe Mahallesi'ndeki 15.700 metrekare büyüklüğündeki taşınmaz 3 Milyon 290 Bin TL karşılığında en yüksek teklifi veren RCR Tekstil Konfeksiyon İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'ne satılmasına karar verildi. 

Maliye Hazinesi adına kayıtlı olan Ankara ili Gölbaşı ilçesi İncek – İmar Mahallesi'ndeki 1.326 metrekare büyüklüğündeki taşınmaz 1 Milyon 430 Bin TL karşılığında ve aynı yerdeki 1.040 metrekare büyüklüğündeki taşınmaz 1 Milyon 220 Bin TL en yüksek teklifi veren vatandaşa satılmasına karar verildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@