Ankara - Kırıkkale - Delice Otoyolu Projesi ve Antalya-Alanya Otoyol İhalesi Yayımlandı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü Resmi Gazete ile yayımladığı duyurular kapsamında Antalya - Alanya ve Ankara Kırıkkale Delice otoyol projesi ihale ilanları yayımlandı!

Emlak Haberleri 16.06.2022 - 06:50 16.06.2022 - 06:51 Gülcan Özer

15 Haziran 2022 tarihli Resmi Gazete ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü, uzun süredir beklenen 2 ulaşım projesi için ihaleye çıkacağını duyurdu. Turizm başkenti olarak kabul edilen Antalya ile Alanya arasındaki ulaşımı kolaylaştıracak olan Antalya - Alanya otoyol projesi ile Ankara - Kırıkkale - Delice otoyolu ihalesi için beklenen duyurular yayımlandı. 

Yayımlanan duyuru kapsamında her iki projede Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Yap İşlet Devret modeli ile hayata geçirilecek. Yani projeler belirlenen süre sonuna kadar ücretli otoyollar arasında yer alacak ve bu yolu tercih eden sürücüler geçiş ücreti ödeyecek. 

ANTALYA - ALANYA OTOYOLU PROJESİ İHALESİ NE ZAMAN?

Antalya ile Alanya'yı bir kere daha birbirine bağlayacak olan Antalya-Alanya otoyol projesi için beklenen ihale ilanı yayımlandı. Antalya-Alanya Otoyolu Projesi Yap-İşlet-Devret (YİD) Modeli ile gerçekleştirilecek. İhaleye katılmak isteyen kişi, kurum ve ortak girişimlerin hazırladıkları teklifler kapalı zarf usulü ile sunulacak. 

antalya alanya otoyol ihalesi

Antalya-Alanya Otoyolu Projesi için ihale dosyası satış bedeli 100 bin TL olarak belirlenirken, geçici teminat tutarı ise 50 milyon TL oldu. Dev otoyol projesinin ihalesi 25 Ağustos 2022 tarihinde saat 10:30'da gerçekleşecek. 

ankara kırıkkale delice ihalesi

ANKARA-KIRIKKALE-DELİCE OTOYOL PROJESİ İHALESİ NE ZAMAN HANGİ TARİHTE YAPILACAK?

Ankaralıların merakla beklemiş oldukları ulaşım projeleri arasında yer alan Ankara - Kırıkkale - Delice otoyolu projesi için de ihale ilanı yayımlandı. Bu proje için ihale yine Yap - İşlet - Devret YİD modeli ile yapılacak. İhale dosyası satış bedeli 100 bin TL ve ihale geçici teminat tutarı 50 milyon TL olarak belirlenirken ihalenin tarihi ise 24 Ağustos 2022 ve ihale saati 10:30 olarak belirlendi.

Belirtilen gün ve saatte söz konusu ihale Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü Yücetepe/ANKARA A-Blok Giriş Katı Küçük Toplantı Salonunda, Görevlendirme Komisyonu huzurunda yapılacak. İhalede en uygun teklifi veren firma ya da konsorsiyum dev otoyolu inşa etme görevini üstlenirken sözleşmede belirtilen süre boyunca da otoyolu işletme hakkını elde etmiş olacak. Daha sonra yolun mülkiyeti Karayolları Genel Müdürlüğü'ne devredilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@