Ankara Kızılcahamam Belediyesi İhaleyle 5 Adet Arsayı Satışa Çıkardı

Ankara Kızılcahamam Belediyesi tarafından taşınmaz satış ilanı yayınlandı. Buna göre belediye mülkiyetinde bulunan arsalar satışa çıkarıldı. 

Emlak Haberleri 14.09.2021 - 04:00 14.09.2021 - 04:00 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de belediyeler kendi mülkiyetlerinde bulunan taşınmazları ihale yoluyla satışa çıkarıyorlar. Bu şekilde gayrimenkul sektöründe değerlendirilen taşınmazlar sektörel bir hareketlilik sağlarken belediyelere de ek gelir elde etme imkanı veriyor. Belediyeler bu şekilde hizmetlerde kullanabilecekleri ek kaynak da elde etmiş oluyorlar.

ANKARA KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 5 ADET ARSAYI SATIŞA ÇIKARILDI

Ankara ili Kızılcahamam Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan ilan ile belediye mülkiyetinde bulunan 5 adet arsanın satışa çıkarıldığı duyuruldu. İhale yoluyla satışa çıkarılan arsalara ilişkin detaylı bilgilendirme de yapıldı. Arsaların niteliklerinden muhammen bedellerine kadar kapsamlı bilgiler Ankara Kızılcahamam Belediyesi tarafından açıklandı. 

SATIŞA ÇIKARILAN ARSALAR HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Ankara Kızılcaham Belediyesi tarafından yayınlanan ilana göre satışa çıkarılan arsalara ilişkin detaylı bilgilere yer verildi. Buna göre arsaların tamamı ilçenin İsmetpaşa Mahallesi'nde bulunuyor. Arsaların büyüklükleri ise 7.215 metrekare, 1.499 metrekare, 800 metrekare, 1.033 metrekare ve 862 metrekare şeklinde açıklandı.

ARSALARIN MUHAMMEN BEDELLERİ AÇIKLANDI

Ankara Kızılcahamam Belediyesi tarafından satışa çıkarılan arsaların muhammen bedelleri de metrekare hesabıyla açıklandı. 3 adet arsa için metrekare muhammen bedeli 200 TL olarak açıklandı. Geri kalan 2 adet arsa için ise metrekare muhammen bedeli 150 TL olarak açıklandı. Toplam büyüklük ile metrekare muhammen bedelleri çarpılınca arsalar için belirlenen toplam muhammen bedeller bulunabiliyor. 

İHALE NE ZAMAN, NASIL YAPILACAK?

Ankara Kızılcahamam Belediyesi tarafından satışa çıkarılan arsalar için yapılacak olan ihalelere dair kapsamlı bilgilendirme de yapıldı. Buna göre ihaleler 21 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirilecek. İhale yerinin ise Kızılcahamam Belediyesi Belediye Encümen Toplantı Salonu olduğu açıklandı. 5 ayrı ihale de aynı gün belediye encümeni tarafından gerçekleştirilecek. İhaleye katılmak isteyenler ihale şartnamesini belirli bir bedel karşılığında Kızılcahamam Belediyesi Tahakkuk Tahsilat Şefliği'nden alabilecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@