Ankara Sincan AVM'de Yer Alan 108 Dükkan Toplu Olarak Satılacak

Ankara Sincan AVM'de yer alan 108 dükkanın toplu olarak satışı yapılacak. İlan edilen toplam tahmini fiyat ise 30 milyon TL olarak açıklandı.

Emlak Haberleri 17.11.2021 - 13:02 17.11.2021 - 13:02 Mustafa KARAGÖZ

Ankara Şehircilik ve Çevre İl Müdürlüğü Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Kale Emlak Müdürlüğü 108 dükkan için ihale duyurusu yayımladı. Satışı yapılacak olan dükkanlar hakkında bilgi veren kurum ihale için istekli olacak firma ve kişiler için detayları açıkladı. 

ANKARA'DA AVM'DE 108 DÜKKAN SATILACAK

Kale Emlak Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuruda, satışı yapılacak dükkanların bulunduğu AVM'nin Sincan Atatürk Mahallesinde yer aldığını duyurdu. AVM'nin 50 ada 28 parselde bulunduğunu ilan eden kurum, dükkan nitelikli 108 taşınmazın satılacağını bildirdi.  30 milyon TL muhammen bedel açıklanan dükkanların satışı 30 Kasım'da düzenlenecek ihalede olacak. 

ankara sincan avm

Satış ihalesi hakkında yapılan açıklamada "Yukarıda nitelikleri belirtilen taşınmazın yine yukarıda belirtilen tarih ve saatte Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı, Kale Emlak Müdürlüğünce oluşturulacak Komisyonca; 2886 sayılı Kanunun 36.maddesi uyarınca kapalı teklif usulü ile satış ihalesi ihalesi yapılacaktır." bilgisi verildi. İhaleye katılacak olanlar tekliflerini kapalı teklif usulü ile sunacaklar. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İhaleye yapılacak olan bireysel başvurular "Geçici Teminat Bedelinin Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğüne yatırıldığına dair makbuz, Yasal yerleşim yeri belgesi  (İkametgah ilmuhaberi), Nüfus kayıt örneği ve arkalı-önlü nüfus cüzdanı fotokopisi" evrakları ile Kale Milli Emlak Müdürlüğüne başvuru yapması gerekiyor. Tüzel başvurular ise ihale şartnamesinde yer alan başvuru evraklarının teslimi ile yapılacak. 

İhale başvurularının kabul edilebilmesi için ihale tarihinden önce başvuru evraklarının ihale komisyonuna teslim edilmesi gerekiyor. İhaleye dair detaylar Milli Emlak Kurumu resmi sitesinden, 0312- 417 71 71  telefon numarasından yada kuruma doğrudan giderek şahsen öğrenilebilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@