Ankara Sivas Hızlı Tren Son Durum ve Açılış Tarihi Bakan Turhan Tarafından Açıklandı!

Ankara Sivas hızlı tren projesi hakkında son durumu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan açıkladı.

EMLAK HABERLERİ 17.11.2018 - 09:00 15.07.2021 - 00:18 Emlak 365

Ankara Sivas hızlı tren projesi hakkında son durumu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan açıkladı. Tüm detaylar haberimizde...

Yüksek Hızlı Tren İle Ankara - Sivas Arası Ulaşım 2 Saate Düşecek!Gerçekleştirilecek olan projenin tamamlanması ile beraber Ankara Sivas arası ulaşım yaklaşık 2 saate düşecek. Şu anda iki şehir arasındaki ulaşım karayolu ile yaklaşık 5,30 saat sürüyor. Bu da ulaşımın yarı yarıya azalması anlamına geliyor ki bu da son derece büyük bir kolaylık anlamına geliyor.

AnkaraSivas Yüksek Hızlı Tren Projesi Ne Zaman Bitecek?Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan Ankara Sivas hızlı tren hattı projesinde sona geldiklerini açıklayarak projenin 2019 yılında hizmete gireceği müjdesini verdi. Bakan Turhan "Çoğu yapıldığı günden bu yana el değmeyen mevcut demiryolu ağının 10 bin 789 kilometresini komple bakım ve yenilemesini yaptık. 2004-2018 yıllarında senede  ortalama 138 kilometre olmak üzere bin 983 kilometre yeni demiryolu yaptık. 12 bin 710 kilometre olan demiryolu uzunluğunu 2023'te 25 bin 30 kilometreye çıkartmak temel hedeflerimiz arasında bulunuyor. Türkiye'yi, dünyada yüksek hızlı trene sahip 8. ülke yaptık.YHT hatlarında taşınan yolcu sayısı ise 44 milyona yaklaştı. Bu arada, Ankara-Sivas hızlı tren projesinde sona yaklaştık. 2003'te başlattığımız demiryolu seferberliği ile 77 milyon olan yolcu sayımızı 2017'de 183 milyona yükselttik. Bu sayede akaryakıt giderlerinden de tasarruf edildi." açıklamasında bulundu. Türkiye'nin Yüksek Hızlı Tren Hatları Projeleri Hangileri?Bursa-Bilecik Hızlı Tren HattıKonya - Karaman - Ulukışla (Niğde) Yüksek Hızlı Tren Hattı Mersin - Adana - Osmaniye - Gaziantep Yüksek Hızlı Tren Hattı Kayseri - Yerköy Yüksek Hızlı Tren Hattı Halkalı - Kapıkule Yüksek Hızlı Tren Hattı Aksaray - Ulukışla (Niğde) - Yenice (Mersin) Yüksek Hızlı Tren Hattı Kayseri - Nevşehir - Aksaray - Konya - Antalya Yüksek Hızlı Tren Hattı Sivas - Malatya Yüksek Hızlı Tren Hattı Gebze - Sabiha Gökçen Havaalanı - Yavuz Sultan Selim Köprüsü Yüksek Hızlı Tren Hattı Haber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@