Ankara ve İzmir'de Daire Arayanlara Boş Lojman! TOKİ'ye Yarışacak Ucuz Fiyatlarla 222 Kamu Konutu Satılacak

Milli Emlak Müdürlükleri tarafından yayımlanan duyurularla İzmir, Ankara ve Samsun'da kamu konutları satışa çıkarıldı. Piyasaya göre ucuza satılan kamu konutlarının ihalesi için başvurular başladı.

Emlak Haberleri 07.01.2022 - 09:26 07.01.2022 - 09:26 Mustafa Karagöz

Kendi evini almak isteyenler için 2022'de fiyatlar çok yükselmiş durumda. Ancak kamu konutlarının satış ilanları eski malyetler üzerinden daha ucuza daire sahibi olma fırsatı sunuyor. Ev almak isteyenler için 2022'nin duyuruları arasında Ankara, İzmir ve Samsun yer alıyor. 

3 şehirde toplam 222 kamu konutu satışı yapacak olan kurumlar, bu konutların bazılarını öncelikli satış hakkı kapsamında bazılarını ise herkese açık gerçekleştirecekler. Hangi kamu kurumunun hangi şehirde kaç konut satacağını aktarıyoruz. 

PİYASANIN 3 YIL ÖNCEKİ FİYATLARIYLA KAMU KONUTLARI

Kamu konutlarının avantajı fiyatı oluyor. Muhammen bedel üzerinden ihaleye katılacak olanlar tekliflerini sunuyorlar. Eğer ihaleye katılım az olursa vatandaşlar ilk teklif fiyatlarıyla ev alıyorlar. 2022 yılında da devam eden kamu konutu satışlarına dair güncel listeyi sizlerle paylaşıyoruz. 

Ankara'da Hisar Milli Emlak Müdürlüğü 92 kamu konutunun satışını yapacak. 

İzmir'de Balçova Milli Emlak Müdürlüğü 19 kamu konutunun satışını yapacak. 

İzmir'de Balçova Milli Emlak Müdürlüğü 82 kamu konutunun satışını yapacak. 

Samsun'da  Milli Emlak Müdürlüğü 29 kamu konutunun satışını yapacak. 

lojman ankara izmir 2022

KONUT SATIŞ FİYATLARI

İzmir'de ev arayanlar için yayımlanan iki duyuruda yer alan en düşük fiyatlar şöyle; İzmir Bornova'da yer alan lojman 388 bin TL, Güzelbahçe'de yer alan kamu konutu 2 milyon TL'ye satılıyor. Ancak bu fiyatların dışında çok sayıda seçenek bulunuyor. Bu ilanların dışında kamu konutu satışları 200 bin TL'den başlıyor. Samsun'da ise 244 bin TL'ye lojman satılıyor. 

SATIŞLAR NASIL YAPILACAK?

Kamu konutu almak isteyenler yukarıda yer alan milli emlak müdürlüklerine gidecekler. Buradan ihale şartnamesine ulaşacaklar. Ardından ise şartnamede yer alan fiyatlar ve esaslar üzerinden başvurularını yapacaklar. Başvuruların ardından ihale sürecinde teklifler sunulacak. Kurumlar taksitli ödeme planları sunabilirler bunların yanında vatandaşlar 120 ay vadeli lojman kredisi ile ev alabilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@