Ankara'da En Ucuz Evler Hangi Semtlerde?

Türkiye'nin başkenti olan Ankara yoğun göç almaya devam ederken artan göç konut ihtiyacını ve buna paralel olarak konut fiyatlarını arttırıyor.

Emlak Haberleri 11.05.2018 - 18:36 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Türkiye'nin başkenti olan Ankara yoğun göç almaya devam ederken artan göç konut ihtiyacını ve buna paralel olarak konut fiyatlarını arttırıyor.

Bazı bölgelerde hala konut alımına müsait fiyat aralıkları bulunurken ne yazık ki bazı semtlerde deyim yerindeyse konut fiyatları uçmuş durumda. Peki, Ankara'da en ucuz evler hangi semtlerde?Ankara Konut Fiyatları Yükselmeye Devam Ediyor Özellikle de son dönemlerde yapılan Ankara konut projeleri ile sektör güçlenmeye devam ederken emlak fiyatları da yukarı yönlü hareket etmeye devam ediyor. 6 milyona yakın nüfusu bulunan her sene memur tayinleri ve üniversite öğrencileri ile barınma ihtiyacı artan Ankara emlak yatırımcısının gözdesi olmayı sürdürüyor.Son derece büyük bir şehir olması ve yerleşimin merkezden dışarıya doğru yayılması Ankara'da emlak arayan kişilere farklı seçenekler sunulmasını sağlıyor. Şehrin merkezinde oturmak isteyen kişilerin konut yatırımı ve kiralık ev fiyatları için daha yüksek tutarlar ödemeleri gerekirken merkezden uzaklaşıldıkça fiyatlarda yaşanan düşüş dikkat çekiyor. Ankara'da En Ucuz Evler Hangi Semtte?Ankara'da ucuz ev almak isteyen kişilerin ilk değerlendirmeleri gereken ilçelerin başında Akyurt yer alıyor. Ankara'nın en kalabalık ilçesi olan Keçiören ilçesinin güneybatısında yer alan ilçe son 12 aylık ortalama dikkate alındığında 1.020 liralık ortalama metrekare fiyatı ile dikkat çekiyor. İlçedeki kiralık daire fiyatları ise 350 lira civarından başlıyor.Listenin ikinci sırasında ise 1990 yılında ilçe olan ve o günden bu yana büyük bir hızla gelişimini sürdüren Çubuk bulunuyor. Çubuk Ankara'nın en ucuz semtleri arasında yer alırken ilçede bulunan konutların ortalama satış metrekare fiyatları 1.040 lira civarından başlıyor. Ortalama metrekare fiyatlarının 1.090 lira olduğu Elmadağ listede 3. sırada bulunuyor.Ankara'da En Ucuz Evler Hangi Semtte?

  1. Akyurt 1.020 TL / M2  2. Çubuk 1.040 TL / M2  3. Elmadağ 1.090 TL / M2  4. Şereflikoçhisar 1.099 TL / M2  5. Kahramankazan 1.1146 TL / M2  6. Polatlı 1.186 TL / M2  7. Sincan 1.247 TL / M2
TOKİ haberleri, emlak haberleri, konut projeleri ve satış duyurularından anında haberdar olmak için uygulamamazı indirebilirsiniz…Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZKaynak: emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@