Ankara'da Okullar Tatil Mi, Valilik Açıkladı Mı? Türkiye'de Hangi İl Ve İlçelerde 20 Aralık Pazartesi Okullar Tatil?

Türkiye'de bazı illerde meydana gelen yoğun kar yağışlarının ardından 20 Aralık 2021 Pazartesi günü okulların tatil olup olmadığı merak edilmeye başlandı. Yarın okullarda kar tatili var mı?

Gündem 19.12.2021 - 21:12 19.12.2021 - 21:12 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de yoğun kış şartları hakim olmaya başladı. Bazı illerde kar yağışları şehirleri esaret altına alırken beyaza bürürnen kentlerde ulaşımlarda aksamalar meydana geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada kart yağışlarının yarın da devam edeceğinin duyurulmasının ardından vatandaşlar okulların tatil olup olmadığını sorgulamaya başladılar. Okullara kar tatili verildi mi? 20 Aralık 2021 Pazartesi günü hangi şehirlerde okullarda  kar tatili verildi? Ankara'da okullar tatil edildi mi? Ankara'da okullar yarın tatil mi?

ANKARA'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Ankara'da bugün başlayan kar yağışları kentte etkili olmaya devam ediyor. Bazı ilçelerde yoğun kar yağışından dolayı ulaşımda da aksamalar gerçekleşiyor. Meteoroloji hem 20 Aralık Pazartesi günü hem de 21 Aralık Salı günü Ankara'da kar yağışlarının devam edeceğini duyurdu. Kar yağışlarının ardından ise Ankara'da okulların tatil olup olmadığı sorgulanmaya başlandı. Ankara'da okullara kar tatili verildiğine dair şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmadı. Ankara Valiliği 20 Aralık pazartesi günü Ankara'da okullara 1 gün süreyle kar tatili verildiğini duyurmadı.

KONYA'DA KAR TATİLİ AÇIKLANDI!

Konya'da kar yağışları hayatı olumsuz etkiliyor. Bugün başlayan yoğun kar yağışı sonrası şehir merkezinden kar kalınlığının 20 cm'yi bulmasını sağladı. Yoğun kar yağışının devam edecek olmasının ardından ise Konya Valiliği'nden eğitime kar tatili arası verildiğine dair açıklama geldi. 

Konya Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre 20 Aralık 2021 Pazartesi günü Selçuklu, Karatay, Meram, Akşehir, Altınekin, Ahırlı, Ekören, Bozkır, Cihanbeyli, Çeltik, Çumra, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Hadim, Hüyük, Kadınhanı, Ilgın, Taşkent, Sarayönü, Seydişehir, Yalıhüyük ve Yunak ilçelerinde okullara 1 gün süreyle ara verildi. Ayrıca engelli ve hamile kamuı çalışanlarının da 1 gün süreyle idari izinli sayılacakları bildirildi. 

TUNCELİ PÜLÜMÜR'DE EĞİTİME 1 GÜN ARA

Bir kar tatili haberi de Tunceli'den geldi. Tunceli'de meydana gelen yoğun kar yağışı Pülümür ilçesini etki altına aldı. İlçe merkezinde 30 cm'yi bulan kar kalınlığı yüksek kesimlerde 50 cm'ye kadar ulaştı. Pülümür Kaymakamlığı da bu yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe genelinde 20 Aralık 2021 Pazartesi günü eğitime 1 gün süreyle ara verildiğini duyurdu.

AKSARAY'DAN KAR TATİLİ HABERİ GELDİ

Aksaray'ın Ortaköy ilçesi de yoğun kar yağışlarının etkisi altında kaldı. Öğle saatlerine başlayan kar yağışı ilçeyi adeta esir aldı. Hayatın olumsuz etkilenmesinden dolayı Ortaköy Kaymakamlığı bir son dakika kararı duyurarak 20 Aralık 2021 Pazartesi günü eğitime 1 gün süreyle ara verildiğini duyurdu.

Türkiye'nin farklı illerinden kar tatili kararı haberleri geldikçe haberimiz güncellenecektir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@