Ankara'nın Göbeğinde Belediye Satıyor! Çankaya Belediyesi 185 Bin Liraya 2+1 Ev ve Arsa İhalesi Düzenliyor

Çankaya Belediyesi ihale ilanı yayımlandı. Çankaya Belediyesi konut satışı ve arsa satışı için yayımladığı ilan ile Çankaya'da ucuz ev sahibi olmak ve arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırsat sundu!

Emlak Haberleri 25.11.2021 - 07:39 25.11.2021 - 07:39 Gülcan Özer

Mülkiyeti Çankaya Belediyesi'ne ait olan taşınmazlar için satış ihalesi düzenleneceği duyuruldu. 25 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ilan kapsamında Çankaya'nın en değerli bölgeleri arasında yer alan Umut Mahallesi, İlker Mahallesi, Sancak Mahallesi, İmrahor 3 Mahallesi, Çukurca Mahallesi ve Alacaatlı Mahallesi sınırları içerisinde kalan çok sayıda konut ve arsa için başvurular açıldı. 

2+1 daireler 180 bin liradan başlayan muhammen bedeller ile satışa sunulurken, dubleks daire tipinde satışa sunulan 3+2 daireler için ise 300 bin liralık muhammen bedel listede yer aldı. Çankaya'da arsa yatırımı yapmak isteyen kişiler için ise konut arsa payı olan değerli arsalar için 1 milyon 342 bin liradan başlayan fiyatlar belirlendi. 

ÇANKAYA BELEDİYESİ KONUT SATIŞI VE ARSA SATIŞ İHALESİ İLANI YAYIMLANDI! 

25 Kasım tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak duyurulan ihale ilanı kapsamında birbirinden  değerli arsalar ve konutlar ihale yöntemi ile satışa sunuldu. Çankaya Belediyesi mülkiyetinde olan taşınmazlar için satış ihalesi 23 Aralık 2021 tarihinde Çankaya Belediye Başkanlığı'nın Ziya Gökalp Caddesi No:11 B-1 Blok 9.kat Kızılay/Ankara adresindeki Çankaya Belediyesi Encümen Salonunda yapılak. 

çankaya belediyesi ihale ilanı 1

çankaya belediyesi ihale ilanı 2

2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 36. maddesi uyarınca kapalı teklif usulü (artırma) yöntemi ile yapılacak olan ihale ilgili şartname çalışma saatleri içerisinde Ziya Gökalp Cad. No:11 A1-A2 Blok 6.kat Kızılay/Ankara adresindeki Çankaya Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünde ücretsiz görülebileceği gibi isteyen kişilere ise 150 TL karşlığında satılacak. 

İhaleye bireysel vatandaşların yanı sıra tüzel kişiler ve ortak girişimlerde katılarak teklif verebilecek. İhaleye girmek isteyen kişilerin teklif vermek için 23 Aralık 2021 Perşembe günü saat 12:00'ye kadar şartnamede belirlenen kurallara uygun olarak hazırlamış oldukları tekliflerini ihalenin yapılacağı Encümen Başkanlığına (Ziya Gökalp Caddesi No:11 B-1 Blok 9.kat adresinde bulunan Yazı İşleri Müdürlüğü’ne) teslim etmeleri gerekecek. 

İhale kapalı teklif usulü ile yapılırken belirlenen taşınmazlar için en yüksek teklifi veren teklif sahipleri bu taşınmazları almaya hak kazanmış olacak. Söz konusu taşınmazlar KDV istisnasına tabi olduğu için satışlardan KDV tahsilatı yapılmayacak, yani konutlar ve arsalar KDV'siz olarak satılacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@