Antalya Valiliği'nden 80 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla İhaleyle Satılık Taşınmazlar!

Antalya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı'ndan bir ilan yayınlanarak çeşitli niteliklerdeki taşınmazların ihale yoluyla satışa çıkarıldığı ilan edildi. 

Emlak Haberleri 18.10.2021 - 01:00 18.10.2021 - 01:00 Engin Uzunoğlu

Kamuya ait taşınmazlartın ihale yoluyla satışlarının yapılmasına dair ilanlar yayınlanmaya devam ediyor. Resmi Gazete'de son yayınlanan ilana göre Antalya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı çeşitli nitelikteki taşınmazların ihale yoluyla satışının gerçekleşeceğini duyurdu. Taşınmazlar için yapılacak olan ihalelelerin ayrıntıları ise yine aynı ilan ile kamuoyuna bildirildi. 

HANGİ TAŞINMAZLAR İHALEYLE SATIŞA ÇIKARILDI

Antalya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından satışa çıkarılan taşınmazlar hakkında bilgi verildi. Buna göre satışı gerçekleştirilecek olan taşınmazların 6 adeti Antalya ilinin Kumluca ilçesinin Toptaş Mahallesi'nde bulunduğu bildirildi. Satışı yapılacak 1 adet taşınmazın ise Kaş ilçesinde Merkez Mahallesi'nde yer aldığı açıklandı. 

Yapılan bilgilendirmeye göre kumluca ilçesindeki 1.397 metrekarelik çalılık-tepe niteliğindeki taşınmaz 80.298 TL'lik muhammen bedelle sastışa çıkarıldı. Kumluca ilçesindeki 11.778 metrekarelik ham toprak ve çalılık niteliğindeki taşınmaz 742.653 TL'lik muhammen bedelle ihale edilecek. Kumluca ilçesinde 5.673 metrekarelik ham toprak 324.077 TL muhammen bedelle, 4.643 metrekarelik ham toprak 268.933 TL muhammen bedelle, 1.122 metrekarelik ham toprak 62.893 TL'lik muhammen bedelle 12.885 metrekarelik ham toprak 749.466 TL'Lik muhammen bedelle satışa çıkarıldı. 

Antalya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından Kaş ilçesinin Merkez Mahallesi'nde bulunan 1.289'ar metrekarelik arsa paylarına sahip olan A Blok ve B Blok betonarme bina ve arsası bütün halinde 7 Milyon 526 Bin TL'lik muhammen bedelle satışa çıkarıldı. 

antalya valiliği taşınmaz ihale ilanları

İHALELER NE ZAMAN, NASIL YAPILACAK?

Antalya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından satılacak olan 7 taşınmazın ihalesi de 23 Kasım 2021 tarihinde farklı saatlerde yapılacak. İhalelerde kapalı teklif usulü uygulanacak. Tüm ihaleler Antalya Valiliği İhale Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Zemin Kat Toplantı Salonunda toplanacak olan ihale komisyonu huzurunda yapılacak. 

İHALE BEDELLERİ NASIL ÖDENECEK? 

İhale sonucu taşınmazları almaya hak kazananlar onaylanan ihale kararının tebliğinden itibaren 15 gün içerisinde ihale bedelini peşin olarak ödeyecekler. Bu satış işlemi ve bu işlemler sırasında ortaya çıkan her türlü vergi, resim, harç gibi giderler ihaleyi kazananlara ait olacak. Ayrıca ihale bedellerine yüzde 18 KDV uygulanacak. İhaleyi kazananlar bu KDV tutarlarını ayrıca ödeyecekler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@