Apartman Bahçesinde Sokak Köpeği Besleme Tartışması Sosyal Medyayı Salladı, Daire 16 Gündem Oldu!

Son dönemde sokak hayvanlarına yönelik şiddet olayları artarken binalarda da sık sık apartman bahçesinde kedi köpek besleme nedeni ile tartışmalar yaşanıyor.

Apartman Bahçesinde Sokak Köpeği Besleme Tartışması Sosyal Medyayı Salladı, Daire 16 Gündem Oldu!

Apartman ve site bahçesinde kedi köpek besleme konusunda sık sık binalarda tartışmalar yaşanırken hayvanseverler sık sık tepkilere maruz kalıyorlar. Özellikle de çocuklu aileler köpeklerin binalarına dadanmasından dolayı endişe yaşadıklarını belirtirken hayvanseverler ise bu dünyada insanlar kadar hayvanların da yaşama hakkı olduğunu belirterek tepki gösteriyorlar.

Bazı hayvanseverler binalarının önüne kedi köpek evleri, kulubeleri ve mama kapları koyarak aşırı sıcak havalarda hayvanların susuz, soğuk günlerde ise aç kalmalarını önlemek isterken bu davranış şikayetlere neden oluyor.

SOKAK KÖPEĞİNİ ŞİKAYET EDEN KOMŞUSUNA İSYAN ETTİ, DAİRE 16 SOSYAL MEDYAYI SALLADI!

Yaşadığı binanın önünde sokak köpeği için yapılan küçük kulübenin önünde tüm bina sakinlerine tepki gösteren İbrahim Kaya sosyal medyada gündem oldu. Çekilen videonun sonunda "Daire 16'da oturuyorum" sözlerini kullanan Kaya "Daire 16" tagı ile Türkiye gündeminde birinci sıraya yükseldi.

Hayvanseverlerin destek verdiği görüntüde sokak köpeklerinden rahatsız olarak belediyeyi arayan komşularına isyan eden Kaya "Bu sadece bu apartmanın köpeği değil, herkesin köpeği bu. Bu köpeğin kulübesi dışarıda. Köpek içeri giriyorsa bu köpeğin suçu mu?

Binanın kapısını açık bırakmayacak o zaman kimse. Telefonla kim bu köpeği şikayet ediyorsa bunun hesabını ben soracağım. Bu sokağın köpeğini, herkesin baktığı bu köpeği alınsın diye belediyeyi kim arıyorsa uğraşçam onla.

Tek biz yaşamıyoruz bu dünyada. Hayvanlarda var. Kime zararı var bu köpeğin. Biraz insan olalım ya. İnsan olalım. Yeter ya. Apartmanın içine giriyorsa kapıyı açık tutmayacaksın. Şu kadarcık yeri çok görmeyeceksiniz bu hayvanlara. Herkese söylüyorum. Duyarlı olacaksınız, apartmanın kapısını açık bırakmayacaksınız. Daire 16'da oturuyorum. Adım İbrahim Kaya" diyerek binasının önüne çıkarak herkese seslendi.

daire-16

APARTMAN VE SİTE BAHÇESİNDE KEDİ KÖPEK BESLEMEK KONUSUNDA SIK SIK KOMŞULAR ARASINDA ŞİKAYETLER YAŞANIYOR!

Apartman ve site bahçesinde kedi köpek beslemek isteyen hayvanseverlerle bu hayvanların kendi binalarına ve sitelerine alışmasını istemeyen komşular arasında ne yazık ki çoğu zaman konu hakkında tartışmalar da yaşanıyor.

Şikayet halinde başıboş sokak hayvanları ise belediyeler tarafından toplanarak barınaklara yerleştiriliyor. Ancak bazı barınakların içler acısı halleri hayvanseverlerin tepki göstermesine neden oluyor.

SONRAKİ HABER