Arnavutköy Yerleşim Projesi 7 Bin Konut İhalesi Şubat Ayında Yapılacak!

Emlak Konut Genel Müdürü Hakan Gedikli konut satış rakamları hakkında açıklamada bulundu ve ilk etapta 7 bin konutun inşa edileceği projenin ihale tarihini açıkladı.

Arnavutköy Yerleşim Projesi 7 Bin Konut İhalesi Şubat Ayında Yapılacak!

Emlak Konut Genel Müdürü Hakan Gedikli konut satış rakamları hakkında açıklamada bulundu ve ilk etapta 7 bin konutun inşa edileceği projenin ihale tarihini açıkladı.

Emlak Konut Genel Müdürü Hakan Gedikli 2018 yılına dair değerlendirmelerini paylaşırken aynı zamanda Arnavutköy Yerleşim Projesi hakkında da bilgilendirmede bulundu.Gedikli Emlak Konut olarak 65 yıldır ülke için ürettiklerini söyleyerek "Emlak Konut olarak 65 yıldır planlı, nitelikli şehircilik anlayışımızla halkımızı yaşanabilir alanlarda ev sahibi yapmaya devam ediyoruz. Bugüne kadar ürettiğimiz devam eden veya tamamlanan olmak üzere toplamda 132 bin 507 bağımsız bölüm, 48 okul, 1320 derslik, 10 kreş, 10 sağlık tesisi, 30 camii bu çabamızı destekler niteliktedir" dedi.İlk 11 Ayda 1 Milyon 238 Bin Konut Satıldı, 2018 Konut Satış Rekoru Kırılabilir!2018 yılının ilk 11 ayında gerçekleştirilen konut satış rakamlarını değerlendiren Gedikli "Artan girdi maliyetlerine karşı daha fazla yerli malzemenin kullanılması, kalite standartlarından ödün verilmeden mahal listelerinin yeniden düzenlenmesi, inşa fizibilite çalışmalarının değişen talep ve ekonomik koşullara göre yapılması sektörümüzde alınan ilk önlemler olarak karşımıza çıkıyor.Ocak-kasım döneminde gerçekleşen toplam satış sektörün dinamik yapısını destekler nitelikte olup 1 milyon 238 bin 553 adete ulaşmıştır. Ekonomik olarak alınan önlem ve teşviklerin de etkisiyle 2018 yılında toplam satış rakamının 1 milyon 300 bin rakamının üstünde gerçekleşmesi bekleniyor" diyerek tüm olumsuzluklara rağmen yılı rekorla kapatabileceklerini iddia etti.Arnavutköy Yerleşim Projesi İle Emlak Konut ve THY Ortak Proje İle 7 Bin Konut Üretecekİstanbul'da üretilecek olan 7 bin konutluk projeye de değinen Emlak Konut Genel Müdürü Hakan Gedikli heyecanlı olduklarını belirterek "THY ile birlikte geliştireceğimiz, İstanbul Havalimanı'na da katkı sağlayacak 360 hektar alan üzerinde gerçekleştireceğimiz Arnavutköy Yerleşim Projesi bizi çok heyecanlandırıyor.Bu proje şehircilik anlayışıyla çevresinin gelişimine de büyük katkı sağlayacak. İhalesini şubat ayında yapmayı planlıyoruz. İlk etapta 7 bin konut hayata geçirilecek" diyerek ihalenin Şubat ayı içerisinde yapılacağını açıklamış oldu.Emlak365.com