Arsa Yatırımı İçin Belediye Fırsatı! İzmir Selçuk Belediyesi İhaleye İki Arsa Satıyor!

İzmir Selçuk Belediyesi tarafından ihaleyle arsa satışları yapılacağı duyuruldu. Arsa yatırımı yapmak isteyenler için yapılacak olan ihalenin ayrıntıları açıklandı. 

Emlak Haberleri 18.11.2021 - 01:40 18.11.2021 - 01:40 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de belediye mülkiyetlerinde bulunan taşınmazlar ihale yoluyla satılarak belediyelerin bütçelerine ek kaynak yaratılıyor. Bu ihaleleri takip ederek satın alma işlemini gerçekleştiren vatandaşlar ise oldukça avantajlı koşullarda arsa yatırımı yapmış oluyorlar. Arsa satışlarına yönelik son belediye duyurusunu İzmir Selçuk Belediyesi yaptı.

SELÇUK BELEDİYESİ İKİ ARSANIN SATIŞI İÇİN İHALE YAPACAK

İzmir Selçuk Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre iki adet arsanın ihale yoluyla satışa çıkarıldığı ilan edildi. Satılması planlanan arsaların özel bilgileri ve belirlenen mali şartları da açıklandı. İhaleye katılarak bu arsaları satın almak isteyenlerin karşılamaları gereken maliyetler bir resmi ilan ile kamuoyuna bildirildi. 

ARSALAR İÇİN TAHMİN EDİLEN SATIŞ BEDELLERİ AÇIKLANDI

Satışa çıkarılan arsalar için merak edilen bilgiler belli oldu. Buna göre satılması planlanan iki arsa da Selçuk ilçesinin Selçuk (Cumhuriyet) Mahallesi'nde bulunuyor. Arsaların ilkinin büyüklüğü 963 metrekare olarak bildirilirken bu arsa için 4 Milyon 750 Bin TL tahmini satış bedeli ve 142.500 TL geçici teminat bedeli belirlendi. Satışa çıkarılan bir diğer arsanın büyüklüğü de 1.386 metrekare olarak açıklandı. Bu arsa için de 5 Milyon 250 Bin TL tahmini satış bedeli ve 157.500 TL de geçici teminat bedeli belirlendi. 

ARSA SATIŞ İHALELERİ NE ZAMAN, NEREDE VE NASIL YAPILACAK?

İzmir Selçuk Belediyesi iki adet arsanın satışı için yapılacak ihaleye dair detayları da kamuoyu ile paylaştı. Buna göre ihaleler kapalı teklif usulü ile yapılacak. 30 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan bu ihalelerin Selçuk Belediyesi Encümen Toplantı Salonu'nda yapılacağı açıklandı. İhaleye katılmak isteyenler ihale şartnamesini 2.000 TL karşılığında Selçuk belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nden satın alabilecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@