Arzu Erdem, Bingöl Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Hakkında Meclise Soru Önergesi Verdi!

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Bingöl Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi hakkında meclise soru önergesi verdi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 12.07.2019 - 15:00 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Bingöl Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi hakkında meclise soru önergesi verdi. Detaylar haberimizde...

Uzun süredir devam eden ve sürümcemede kaldığı için tepki çeken Bingöl Kültür Mahallesi kentsel dönüşüm projesi hakkında MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem meclise soru önergesi verdiklerini duyurdu. Bingöl Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm İhalesi Ne Zaman Yapılacak?Konu hakkında meclise soru önergesi veren Arzu Erdem "Belediye seçimlerinde oylarımızı %1200 arttırdığımız Bingöl ilimizin Kültür Mahallesindeki Kentsel Dönüşüm ile ilgili önergemizi kıymetli Bingöl İl Başkanımız @NurettinVaroll1 ile çalışarak Gazi Meclisimize sunduk. Var olsun Liderimiz, teşkilatımız, ilkemiz ve ülkümüz..." diyerek sürecin takipçisi olacaklarını duyurdu. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yanıtlanmak üzere verilen soru önergesinde;
  1. 2012 yılından 2019 Temmuz ayına kadar eskidiği e tadilata ihtiyaç duyulduğu için Kültür Mahallesinde kaç evin yıkım işlemi gerçekleştirilmiştir? Yıkılan evlerde kalan vatandaşların mağduriyetlerini gidermek için bakanlığınızca bir çalışmanız olmuş mudur? Olmadıysa ne zaman bir çalışma yapmayı planlıyorsunuz?

  2. 2018 yılında Bingöl Belediyesi ile TOKİ işbirliğinde Kentsel Dönüşüm adı altında başlatılan ve 5 etap olarak ihalesi gerçekleştirilerek temel atma töreni yapılan proje 31 Mart yerel seçimleri sonrasında neden durdurulmuştur? Yeni yönetim projeye devam edecek midir?

  3. Proje kapsamında Kentsel Dönüşüm yapılacak alandaki evlerinden çıkarılan  ve evleri yıkılan 659 hak sahibine verilen kira yardımının Eylül ayı içerisinde biteceği doğru mudur? Yaklaşık 2 ay gibi kısa bir süre kalması sebebiyle endişe içerisinde olan vatandaş için bakanlığınızca bir düzenlemeniz olacak mıdır? Bu hususta vatandaşa ne zaman bir açıklama yapmayı planlıyorsunuz?

  4. Yaklaşık 7 yıllık bir süreyi kapsayan, hem Kültür Mahallesi vatandaşlarını hem de 659 hak sahibini ilgilendiren söz konusu proje ne zaman bitecek ve konutlar hak sahiplerine ne zaman teslim edilecektir?

 Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@