Asgari Ücretlilere, Dar Gelirli Vatandaşa Ucuz Ev, Düşük Faizli Konut Kredisi Müjdesi Detayları Neler?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan açıklama ile duyurulan düşük faizli konut kredisi müjdesi ve ucuz ev kampanyası ne zaman açıklanacak, konut kredisi faiz oranı yüzde kaç olur, alternatif faiz oranı seçenekleri ve detaylar haberimizde! Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından Samsun'da düzenlenen toplantıda yapılan açıklama ile dar gelirli vatandaşlara ve asgari ücret ile çalışanlara devlet tarafından düşük faizli konut kredisi ve ucuz ev müjdesi gelmişti.

Emlak Haberleri 10.11.2019 - 12:23 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan açıklama ile duyurulan düşük faizli konut kredisi müjdesi ve ucuz ev kampanyası ne zaman açıklanacak, konut kredisi faiz oranı yüzde kaç olur, alternatif faiz oranı seçenekleri ve detaylar haberimizde!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından Samsun'da düzenlenen toplantıda yapılan açıklama ile dar gelirli vatandaşlara ve asgari ücret ile çalışanlara devlet tarafından düşük faizli konut kredisi ve ucuz ev müjdesi gelmişti. Tarihin En Düşük Konut Kredisi Faiz Oranı Uygulanacak! Bakan Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamada yer alan tarihin en düşük konut kredisi faiz oranı büyük yankı uyandırdı. Samsun'da düzenlenen toplantıda yapılan açıklamada Bakan Albayrak "Asgari ücretli, dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapacak finansman modelinin altyapısını hazırladık. 20 yıl vadeyle, Türkiye'de uygulanmış tarihin en düşük faiz oranıyla.Kira hatta kiradan daha ucuz maliyetle asgari ücretliyi dar gelirliyi ev sahibi yapacak finansal altyapıyı tamamladık. TOKİ'nin de içinde yer alacağı her yıl en az 100 bin vatandaşı ev sahibi yapacak bu modelin şartlarını özel bir programla detayını anlatacağız" diyerek büyük heyacan yarattı. Şu anda bankalar tarafından anlaşmalı konut projeleri için en düşük 0.75 faiz oranı ile kredi verildiği için söz konusu oranın bu rakamların altında olması gerekiyor. Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde Kaç Olarak Uygulanacak?Bakan Albayrak'ın açıklamalarında yer alan tarihin en düşük faiz oranıyla kredi imkanı sağlanacak ifadesi, faiz oranları hakkında bilgi veriyor. Zira halen uygulamada olan faiz oranları kapsamında vatandaşlara yüzde 0.99 oranında kredi imkanı sağlanıyor. Bunun yanında bazı bankalar anlaşmalı projeler kaspamında vatandaşlara yüzde 0.79 faiz oranıyla kredi veriyor. Bakan Albayrak'ın ifadesinde yer alan tarihin en düşük faiz oranı ibaresi bu oranların altında bir oranda indirim yapılacağı anlamı taşıyor. Bu kapsamda öne çıkan faiz oranları ise yüzde 0.69, yüzde 0.59 ve daha az bir ihtimalle yüzde 0.49 olarak değerlendirilebilir. Düşük Faizle Konut Kredisi Müjdesi Bekleyenler Burada Katılmak için TIKLAYINIZDüşük Faizli Konut Kredisi Kampayası Ne Zaman Başlayacak?Düşük faizli kredi kampanyası hakkında Bakan Berat Albayrak Kasım ayını işaret etmişti. Söz konusu kampanya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un katılacağı özel bir lansman toplantısı ile duyurulacak. Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@