Ayder Yaylası Kentsel Dönüşüm Projesi Başlıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan sert eleştirilerle gündeme gelen Ayder Yaylası için kentsel dönüşüm projesine start verildi. Otopark ihalesi yapılacak!

KENTSEL DÖNÜŞÜM 06.05.2019 - 08:26 15.07.2021 - 00:16 SERHATMEDYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan sert eleştirilerle gündeme gelen Ayder Yaylası için kentsel dönüşüm projesine start verildi. Otopark ihalesi yapılacak!

Türkiye'nin sahip olduğu eşsiz güzellikte ki doğal cennetler arasında yer alan Ayder Yaylası için kentsel dönüşüme başlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan "kirlettik, rezil ettik" eleştirisi ile bir anda gündeme taşınan Ayder Yaylası kentsel dönüşüm projesi ile yenilenecek. Doğal Güzellikler Korunacak! Yapılacak olan yeni kentsel dönüşüm projesi sayesinde Ayder Yaylası'nın doğal güzelliği korunacak. Yaylada yer alan çarpık kentleşmeye son verilecek ve yapılan yayla evleri için kaçak olanlar acilen yıkılacak. Kaçak olmayan yapılar için ise kentsel dönüşüm ile yaylanın dokusuna uygun yeni konutlar inşa edilecek. Konu hakkında açıklama yapan AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı beklenen projenin başlayacağının müjdesini vererek "İlk adım otoparkla atılıyor. Ayder'de ciddi bir otopark sorunu var. 4Bu sorun, özellikle yaz ayları ve bayramlarda çekilmez hal alıyor. Bisiklet ve motosikletleri de kattığımızda, yaklaşık bin 800 araçlık bir otopark projesi hazırlandı. Tabiatla uyumlu, otoparkın adeta hiç görünmediği ve doğanın hiç bozulmadığı, son derece çevreci bir otopark projesi ortaya çıktı. En geç bir ay içerisinde ihaleye çıkarılacak" dedi. Ayder Yaylası Otopark İhalesi İle Kentsel Dönüşüm Başlayacak!Yapılan açıklama ile kentsel dönüşüm projesinin ilk etabının otopark ihalesi ile başlayacağı kesinleşmiş oldu. Otopark sorunu çözüldükten sonra diğer etaplar içinde kademeli olarak çalışmalar devam edecek. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@