Bakan Albayrak "İhalesi Yapılmayan, İhalesi Yapılan Ancak Başlanmayan Yatırım Projeleri Askıya Alınacak"

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bugün düzenlenen Yeni Ekonomi Programı ile gayrimenkul sektörü hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Emlak Haberleri 20.09.2018 - 17:07 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bugün düzenlenen Yeni Ekonomi Programı ile gayrimenkul sektörü hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde

Türk ekonomisinin geleceği açısından büyük önem taşıyan Yeni Ekonomi Programı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklandı. Programda emlak vergisinden kira zam oranına, tapu harçlarından kamunun inşata projelerine kadar pek çok konuda önemli açıklamalar yapıldı. İhalesi Yapılmayan Projeler Ertelenecek!Kamuda tasarruf ve kemer sıkma politikaları hakkında önemli açıklamalarda bulunan Bakan Berat Albayrak ihalesi yapılmayan projelerin ve ihalesi yapılmasına rağmen henüz başlanmayan projelerin erteleneceğini açıkladı. Kanal İstanbul Projesi Ertelenecek Mi?Aynı açıklamada mega altyapı projeleri içinde özel bir yer ayrıldı. Bakan Albayrak "Mega altyapı projeleri doğrudan yabancı yatırım yoluyla, uluslararası finansman ile hayata geçirilecektir" ibaresine yer verildi. Yani Kanal İstanbul projesinin iptal edilmesi gibi bir durum söz konusu değil. Zaten konu hakkında daha öncede Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıklama yapmış ve Kanal İstanbul projesinin kendilerinin en önemli önceliği olduğunu söyleyerek iptal edilmesinin söz konusu olmadığını söylemişti. 

Haber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"
Gelişmelerden Haberdar Olun

@