Bakan Berat Albayrak "Tapu Harçları ve Emlak Vergisi Artık Düşük Gösterilemeyecek"

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Yeni Ekonomi Programı kapsamında yaptığı konuşmasında emlak vergisi ve tapu harcı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Emlak Haberleri 20.09.2018 - 11:51 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Yeni Ekonomi Programı kapsamında yaptığı konuşmasında emlak vergisi ve tapu harcı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ekonomik açıdan büyük önem taşıyan Yeni Ekonomi Programı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan sunum ile açıklanmaya devam ediyor. Bakan Albayrak yaptığı açıklamada farklı alanları ilgilendiren çok sayıda açıklamaya imza atarken inşaat sektörünü de yakından ilgilendiren bir dizi açıklamada bulundu. Artık Emlak Vergisi ve Tapu Harcı Düşük Gösterilemeyecek Sık sık gündeme gelen tapu harcı ve emlak vergisi değerlerinin düşük gösterilmesi konusuna da değinen Bakan Albayrak "Taşınmaz değerleme sistemi ile gayrimenkul emlak vergi değerlerini adil bir şekilde yapacağız.Gayrimenkul eko sistemi doğru ekonomiye kazandırılırsa Türkiye ekonomisini nasıl güçlendireceğini göreceğiz. Süreçleri etkin yönetmek için Big Data yani büyük vergi veri merkezini kuruyoruz. Vergideki kayıt dışı alanları somut olarak belirleyecek. " diyerek önemli bir açıklamaya imza attı. Zaten benzer bir açıklamada daha önce Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılmış, emlak vergisi beyanı ile tapu harcı hesaplamasında kullanılan taşınmaz satış bedeli için devleti zarara uğratacak her türlü usulsüzlüğün önlenmesi adına çalışma yapılacağı dile getirilmişti. Haber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@