Bakan Kurum Tarihi Verdi: Ankara'nın Central Parkı AKM Millet Bahçesi Açılıyor!

Bakan Murat Kurum AKM Millet bahçesi ne zaman açılacak sorusuna yanıt verirken toplam kaç millet bahçesi yapılacak sorusunun da merak edilen rakamını açıkladı.

Emlak Haberleri 15.10.2021 - 07:54 15.10.2021 - 07:54 Gülcan Özer

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Ankara'da yapımı devam eden Atatürk Kültür Merkezi AKM (eski hipodrom) millet bahçesi projesi inşaat alanını ziyaret etti. Projede adım adım sona yaklaşılırken Bakan Kurum açılış için son hazırlıkları denetledi. 

Ankara'nın en büyük millet bahçesi projesi olması nedeni ile büyük önem taşıyan ve lokasyonu ile tüm Ankaralıların ziyaret edebileceği ortak bir nokta olması nedeni ile söz konusu projenin tamamlanması büyük bir heyecanla bekleniyordu. 

AKM MİLLET BAHÇESİ NE ZAMAN AÇILACAK?

Bakan Kurum Ankara'da toplam 21 millet bahçesi projesi bulunduğunu ve bu projelerin toplam yeşil alan büyüklüğünün 4,2 milyon metrekare olduğunu  belirterek "Artık bundan sonra Ankara’yı yeşil Ankara olarak tarif edeceğiz" diyen Bakan Kurum, şunları söyledi: ‘Türkiye’nin Ekolojik Dönüşümü’ başlığı altında projelerimizi yürütüyoruz. 400 tane millet bahçesini projelendirdik. 81 ilimizde, 81 milyon metrekare hedefiyle bu projelerimiz yapılıyor. 100 tane bahçemizin imalatını tamamladık. Vatandaşımızın hizmetine sunduk. İnşallah 2023 yılına geldiğimizde bu bahçelerimizin teslim ediyor olacağız" dedi. 

Atatürk Kültür Merkez Millet Bahçesi projesinde son detaylar üzerinde çalışılırken projenin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının hemen öncesinde 28 Ekim 2021 Perşembe günü açılacağı duyurulmuştu. Bakan Kurum yapmış olduğu denetimde Paris İklim Anlaşması sözleşmesine de değindi ve atılan imzanın hem Türkiye hem de Dünya için büyük önem taşıdığını belirterek Ulusal Katkı Beyanı ile beraber Türkiye'nin önümüzdeki süreçte yeni bir döneme geçiş yapacağını dile getirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@