Bakan Murat Kurum "Emlak Bankası Sosyal Konut Projeleri Üretecek"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Adana'da katıldığı programda gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken Emlak Bankası konusuna da değindi.

EMLAK HABERLERİ 25.03.2019 - 17:00 15.07.2021 - 00:16 SERHATMEDYA

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Adana'da katıldığı programda gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken Emlak Bankası konusuna da değindi.

Ceyhan Petrokimya Endüstri Bölgesi Tanıtım Toplantısı'na katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Murat Kurum ev sahibi olmak isteyen kişilerin en büyük umudu olan Emlak Katılım Bankası hakkında da açıklamalarda bulundu. Ev Sahibi Olmak İsteyenler Dikkat! Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu açıklamasında "Emlak Katılım Bankasını hayata geçirdik. Emlak Katılım Bankasının çok temel iki vazifesi olacak. Birincisi sosyal konut alanında projeler üretmek. Diğeriyse sektörümüzü son derece yakından ilgilendiren, bu sektörlerimizin ithal bağımlılığını azaltacak, ithal malların ülkemizde üretilmesi için çok stratejik bir rol üstlenecektir.Sanayicimizle bir tesis, bir fabrika kurarken, kullandığı malzemenin ithal oranını düşüreceğiz ve bu oranı düşürmek için de gerekirse fabrikalarımızla, sanayicilerimizle ortak fabrikalar açacağız. Gerekirse bu konuda, bu süreci teşvik etmek adına da her türlü maddi ve teknik desteği vereceğiz. Bu anlamda Emlak Katılım Bankası da ithal malların burada üretilmesi adına çok önemli bir süreç başlatacak" diyerek alt gelir grubu kişilerin beklediği müjdeli haberi verdi. Tüm bankaların güncel kredi oranları ve indirim haberlerinden anında haberdar olmak, inşaat ve emlak sektöründe ki gelişmeleri yakından takip etmek için mobil uygulamalarımızı indirebilirsiniz....Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@