Bakan Murat Kurum "İmar Barışı Yalan Beyan Cezası Ağır Olacak"

İmar barışı hakkında önemli açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum imar barışında tüm başvuruların tek tek inceleneceğini açıkladı.

Emlak Haberleri 14.11.2018 - 10:45 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

İmar barışı hakkında önemli açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum imar barışında tüm başvuruların tek tek inceleneceğini açıkladı.

İmar barışında vatandaşnın beyanını temel aldıklarını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yalan beyanda bulunan kişilere ağır cezalar kesileceğini açıkladı. 31 Aralık 2017 Tarihinden Sonra Yapılan Yapılar Kabul Edilmeyecek! İmar barışı hakkında açıklamada bulunan Bakan Murat Kurum "15 milyon kişinin başvuruda bulunmasını bekliyoruz. Bugüne kadar 8 milyon 600 bin kişinin başvurusunu kabul ettik. Yapı kayıt belgesi vererek vatandaşa kaçak yapısına elektrik, su ve doğalgaz bağlatma imkanı sunduk" dedi. Şimdiye kadar 6 milyar lira para toplandığını belirten Bakan Kurum tüm başvuruları uydu fotoğrafları üzerinden tek tek denetleyeceklerini açıklarken yapılan yalan beyanlar için hem para cezası kesileceğini hem de bakanlık tarafından suç duyurusunda bulunulacağını duyurdu. Yalan beyanda bulunan kişiler için ödemiş oldukları yapı kayıt belgesi ücreti irat kaydedilerek geri ödenmeyecek. 31 Aralık 2017 tarihinden sonra yapılan yapılar için gerçekleştirilen başvurular, daha düşük yapı kayıt belgesi ücreti ödemek için verilen düşük ölçüler gibi yalan beyanlar ağır cezalar ile sonuçlanacak. İmar Barışı Hata / Hatalı Başvuru Düzeltmeİmar Barışı / Affı İçin Yalan Beyanda Bulunana Para İadesi YapılmayacakHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@