Bakan Murat Kurum'dan Emeklilere 500 Konut Müjdesi Geldi!

İl gezileri kapsamında bugün Karabük'ü ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ emekli konutları ile 500 emekliyi ev sahibi yapacaklarının müjdesini verdi.

Emlak Haberleri 05.01.2019 - 14:30 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

İl gezileri kapsamında bugün Karabük'ü ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ emekli konutları ile 500 emekliyi ev sahibi yapacaklarının müjdesini verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum emeklilere özel konut projesi müjdesi verdi. TOKİ Emekli Konutları Projesi İle Emekliler İçin 500 Konut Satışa SunulacakKarabük gezisine devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "Karabük Belen'de emekliler için başlatılan konut projesi kapsamında hayata geçirilecek 1144 adet konut projesi bulunuyor. Projenin ilerleme seviyesi uan için yüzde 30 durumunda.Bu projede yer alan 500 adet koutu ilk etapta emeklilere tahsis edeceğiz. 2019 şubat ayı içerisinde konutların satış başbvuruları yapılacak ve kura çekilişi aşaması da aynı ay içerisinde gerçekleştirilecek. Satış ve başvuru duyuruları TOKİ tarafından yapılacak." açıklamasında bulunarak emeklilere özel 500 konut müjdesi verdi. Karabük Eflani ve Karabük Yenice İlçelerine De Ucuz Konut Müjdesi Geldi! Bakan Murat Kurum yapmış olduğu açıklamasında "Eflani ilçesinde 93 konutluk bir proje var. Henüz ihalesi gerçekleştirilmedi. Bu projenin ihalesinin gerçekleştirilmesiyle birlikte satışa sunulacak. Aynı şekilde Yenice ilçesinde de 220 konutluk proje yapımı planlanıyor. Bu proje için de ihale aşamasıyla birlikte satışa sunulacak" her iki ilçe için ucuz konut müjdesi verdi. TOKİ Emekli Başvuru Şartları Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin; T.C. vatandaşı olması,Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması,Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 3.700 TL olarak uygulanmaktadır.),Başvuru sahibinin Sosyal Güvenlik Kurumundan Emekli olması (Emeklinin vefat etmesi durumunda, vefat eden emeklinin yalnızca dul eşi başvuruda bulunabilir)Eşlerden her ikisinin de emekli olması durumunda, yalnızca birinin başvuruda bulunması, gerekmektedir.TOKİ Emekli Konutları İçin Başvuru Evrakları Nelerdir?Başvuru sahipleri,Kimlik Fotokopisi,Emekli vatandaşlarımız, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan Emekli Kimlik Belgesini veya belgesi henüz çıkmadı ise emekli olduğunu gösteren SGK’dan alınmış belge veya yazıyı, İbraz edeceklerdir.Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@