Bakan Murat Kurum'dan Emlak Bankası Açıklaması "Kalıcı Finansman Modelleri Geliyor"

Ev almak isteyen kişileri yakından ilgilendiren açıklamalarda bulunan Bakan Kurum kalıcı finansman modelleri müjdesi verdi.

EMLAK HABERLERİ 30.05.2019 - 17:30 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Ev almak isteyen kişileri yakından ilgilendiren açıklamalarda bulunan Bakan Kurum kalıcı finansman modelleri müjdesi verdi. Konut fiyatları ucuzlayacak!

Emlak Katılım Bankası hakkında önemli açıklamalarda bulunan Bakan Murat Kurum geçici çözümler yerine kalıcı çözümlere odaklandıklarını söyledi. İnşaat sektörünü şaha kaldıracak finansal iş ortaklıkları üzerine çalıştıklarını belirten Murat Kurum inşaat sektörünün çatı kuruluşları ile görüşmelerin sürdüğünü söyleyerek umut verici açıklamalarda bulundu. İnşaat Maliyetleri Düşürülecek, Konut Fiyatları Ucuzlayacak Bakan Murat Kurum amaçlarının konut fiyatlarını düşürerek daha ulaşılabilir bir hale gelmesini sağlamak olduğunu belirterek "Bu noktada temel fonksiyonumuz, inşaatı yapana güçlü bir finansal iş ortaklığı ile yol arkadaşı olmak. Geçici çözümler yerine sektöre kalıcı finansman modelleri kazandırmayı amaçlıyoruz.Bankamız, inşaat sektörünün çatı kuruluşları ile görüşmelerini de bu çerçevede çözüm üretmeye yönelik olarak gerçekleştirmiştir. Sermaye piyasaları ürünleri ile inşaat sektöründeki finansman ihtiyacına çözüm geliştirilerek sürdürülebilir bir yapı ortaya koymak istiyoruz. Bu yapı ile aynı zamanda inşaat maliyetlerinin kontrol altına alınması ve erişilebilir konut fiyatlarının oluşmasını hedefliyoruz" dedi. Sanayi Üretiminin Yerelleştirilmesi Sağlanacak Emlak Katılım Bankası ile sanayi üretiminin yerelleştirilmesini sağlayacak olan Bakan Kurum "Bu hedef 2023 vizyonu çerçevesinde katılım bankacılığının pazar payının yüzde 15'e ulaştırılması hedefiyle de örtüşmektedir.Emlak Katılım Bankası sanayi üretiminin yerelleştirilmesini de kendi misyonunun temel öğelerinden biri olarak belirlemiştir. Fabrikaların kurulması, Türk sanayicisinin tesis ve kurulum maliyetlerine katlanmadan üretime ve ihracata odaklanmasını sağlamak, sanayimizin uluslararası rekabet koşullarında üstünlük elde etmesini temin etmek amacını taşımaktadır" dedi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@