Bakan Murat Kurum'dan Son Dakika Açıklaması Geldi! 2022 Yılında Yeni İmar Barışı Affı Olacak Mı?

2022 imar affı için beklenen açıklama Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapıldı. İmar barışı son dakika açıklaması ne, imar barışı 2022'de devam edecek mi, yeni imar barışı olacak mı?

Emlak Haberleri 02.01.2022 - 11:22 02.01.2022 - 11:22 Gülcan Özer

İlk olarak 2018 senesinde başvurulara açılan imar barışı yoğun başvuru nedeni ile bir sene daha uzatılmış ve 3 Aralık 2019 tarihinde sona ermişti. Süreçte yapı kayıt belgesi ücreti ödemediği için imar barışı başvurusu iptal edilen ve maddi imkansızlık nedeni ile başvuru yapamayan kişiler yeni bir imar affı müjdesi için beklemeye başlamıştı. 

Yapılan tüm çağrılara ve eylemlere rağmen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından imar affı 2021 son dakika müjdesi verilmemişti. Yeni bir imar barışı müjdesi bekleyenler gözlerini 2022 yılına çevrilirken konu hakkında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından son dakika açıklaması yapıldı. 

2022 İMAR BARIŞI OLACAK MI, İMAR AFFI 2022'DE DEVAM EDECEK Mİ?

Türkiye Gazetesi'ne özel bir röportaj veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, gazeteci Ebru Karatosun tarafından yönetilen soruları yanıtladı. Son günlerin en çok konuşulan konuları arasında yer alan sokak hayvanları genelgesi hakkında açıklama yapan Bakan Kurum hem hayvanları hem de insanları korumak istediklerini belirterek barınak yapmak isteyen belediyelere destek vereceklerini dile getirdi. 

imar-barışı-manşet-resmi

Bakan Kurum yapmış olduğu açıklamasında Kanal İstanbul ile ilgili ise tüm engelleme çalışmalarına rağmen çalışmalara devam ettiklerini belirtirken imar barışı sorusuna ise olumsuz yanıt verdi. Bakan Kurum 2022 yılında yeni bir imar affının bakanlığın gündeminde olmadığını ve bu konu hakkında herhangi bir çalışma yapılmadığını söyledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@