Balıkesir Ayvalık'ta 13 Adet Hazine Arazisi Satılıyor! Yatırım Yapacaklar 4.744 m2 İmarsız Arazi 142.400 TL

Balıkesir'in Ayvalık İlçesinde yer alan 12 adet imarsız 1 adet sanayi imarlı arsa satışa çıkarıldı. İhale ile yapılacak arsaların büyükleri ve m2 fiyat listesini milli emlak müdürlüğü ilan etti.

Emlak Haberleri 24.12.2021 - 17:19 24.12.2021 - 17:19 Mustafa Karagöz

Ayvalık Milli Emlak Müdürlüğü ilçe genelinde iki mahallede yer alan toplam 14 arazinin satışını yapacak. Toprak yatırımı yapmak isteyenlere bulunmaz fırsat sunan kamu arazisi satış duyurusunda sadece bir adet imarlı arsa bulunuyor. Arazi almak isteyenler için yüksek m2'li fırsatlanan sunan duyuruda fiyatlar 99 bin TL'den başlıyor. 

MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN 99.000 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA AYVALIK'TA İMARSIZ ARAZİ

Balıkesir Ayvalık İlçesi Çakmak, Bulutçeşme, Kırcalar Mahallesi, Küçükköy, Odaburnu, Üçkabaağaç Mahallesinde yer alan arazilerin vasfı ham toprak olarak açıklandı. Fiyatlar arazilerin büyüklüğü ve imar durumu, konumuna göre değişiyor. Fiyatlar 99.000 TL'den başlıyor yaklaşık 4 milyon TL'ye kadar çıkıyor. 

Bu kapsamda; Ayvalık Küçükköy'de yer alan 5 bin 165 m2'lik ve Sanayi ve Depolama Alanı imarlı arsa 3 milyon 874 bin TL'den satışa çıkarıldı. En ucuz arazi ise 495 m2 büyüklüğünde ki Karaayıt Mahallesinde imarsız arsa oldu. Bu arazi için 99 bin TL değer belirlendi. 

Listede ayrıca daha yüksek m2'li araziler için 150 bin TL, 200 Bin TL 400 bin TL gibi muhammen bedeller belirlendi. 

FİYAT TABLOSU

Balıkesir Ayvalık'ta yer alan arsa, arazilerden almak isteyenler başvurularını aşağıda yer alan fiyat tablosuna göre yapacaklar. 

ayvalık arazi satışı

Kurum tablo ile birlikte yapmış olduğu açıklamasında satış bilgileri hakkında bilgi verdi. Bu çerçevede hazine arazisi için başvuru yapacak olanlar "Balıkesir İli, Ayvalık İlçesi, sınırlarında  bulunan ve yukarıda  bilgileri verilen Hazineye ait taşınmazların hizasında yazılı gün ve saatte  2886 sayılı D.İ.K'nun 45. Maddesine göre  Açık Teklif Usulü ile  Satış ihalesi Ayvalık Milli Emlak Müdürlüğünde  yapılacaktır." açıklamasına göre başvurularını tamamlayacaklar. 

İHALE TARİHİ VE BAŞVURU İŞLEMLERİ

Tabloda yer alan 13 adet arazi için başvuru yapacak olan vatandaşlar tüm işlemleri Ayvalık Milli Emlak Müdürlüğü'nden tamamlayacaklar. Süreç 18 Ocak tarihine kadar devam edecek. İhale süreci ise 19 Ocak sabaah 09.30'da başlayacak. 

İhaleye başvuru yapacak olanlar kurumdan alacakları ihale şartnamesinde yer alan geçici teminat bedelini ödeyecekler. Ödemeye dair makbuzu ve ihale şartnamesinde yer alan diğer evrakları bir arya getirecekler. Tüm bu evrakları ihale sürecinden önce Ayvalık Milli Emlak Müdürlüğüne teslim edecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@