Balıkesir Ayvalık'ta İcradan Satılık 27.710 Metrekare Fıstıklık Tarım Arazisi

İcradan satışı yapılacak olan gayrimenkullere dair yayımlanan duyurular arasında Balıkesir'den bir ilan eklendi.

Balıkesir Ayvalık'ta İcradan Satılık 27.710 Metrekare Fıstıklık Tarım Arazisi

İcradan satışı yapılacak olan gayrimenkullere dair yayımlanan duyurular arasında Balıkesir'den bir ilan eklendi. Balıkesir ili Ayvalık İlçesinde yer alan bir tarım arazisinin satışı için Ayvalık İcra Dairesi Müdürlüğü'nden duyuru yayımlandı.

Söz konusu gayrimenkul satışı için yayımlanan duyurunun tüm esaslarını, muhammen bedel fiyatı ve diğer bilinmesi gereken ayrıntıları tek tek inceledik.

AYVALIK'TA İCRADAN SATILIK TARIM ARAZİSİ

Balıkesir İli, Ayvalık İlçesi, Tıfıllar Mahallesi, Adacık Mevkiinde yer alan ve 145 ada, 9 parselde kayıtlı gayrimenkul icra kapsamında ihale ile satılacak. Ayvalık İcra Dairesi Müdürlüğü tarafından yayımlanan satış duyurusunda söz konusu arsanın özelliklerine ilişkin bilgi verdi. Arsanın tarım arazisi olduğunun vurgulandığı açıklamada, üzerinde yetişebilecek ürünlere ve arazinin jeolojik yapısına ilişkin detaylar aktarıldı.

Kurum satış ilanında arsaya dair "Taşınmaz tapu kaydında "fıstıklık" vasfında olup; taşınmaz fazla eğimli ,kıraç bir arazi olup, taşınmazın bir bölümü üzerinde yaklaşık 15-20 yaş aralığında, meyve verir durumda fıstık çamı ağaçları bulunmaktadır. Taşınmazın bir kısmında da çalı formunda ekonomik önemi olmayan bitkiler bulunmaktadır. Taşınmazın arazi büyüklüğü göz önüne alınarak, üzerindeki fıstık çamı ağaçları ile birlikte kıymet taktiri yapılması uygun gözükmektedir." ifadelerine yer verdi.

Tarım arazisi olan tarlanın satışına ilişkin değer açıklamasında bulunan İcra Müdürlüğü, "Ana Taşınmaz Yüzölçümü:29.774,05 m2- satışa konu borçlu adına kayıtlı 28200/30300 hissesi 27.710,50 m2 dir." bilgisini verdi. Satışı yapılacak olan hissenin değeri ise 277.105,19 TL olarak açıklandı.

Balıkesir Ayvalık'ta İcradan Satılık 27.710 Metrekare Fıstıklık Tarım Arazisi - Resim 1

İHALE TARİHLERİ

Söz konusu arazinin satışı için ilk ihale 21 Nisan tarihinde düzenlenecek. İkinci ihale tarisi ise 21 Mayıs olarak açıklandı. Birinci ilana başvuru olmaz yada satış için belirlenen miktarın belli bir tutarı teklif edilmezse ikinci ihale düzenlenecek. Ancak birinci ihalede teklif gelirse satış tamamlanacak.

BAŞVURULAR İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILACAK?

Kurum satışın ihale yapılacağını ve ihaleye başvuruların elektronik kanallardan tamamlanabileceğini ilan etti. İhaleye katılacak olanlar birinci açık artmanın yapılacağı 21 Nisan tarihinden artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. İhaleye katılacaklar için tüm esasların yer aldığı şartname kurum tarafından giderleri karşılanmak üzere isteklilere gönderilebilecek. İlana dair detaylı bilgi almak isteyenler 2014/59 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla kurumdan tüm detayları öğrenebilecekler.

SONRAKİ HABER