Banka Genel Müdürü Çiftçi Kredi Alıp Ödüyor Dedi Ama Bankadan, İcradan Satılık Arsa ve Konut İlanları Patladı!

Ziraat Bankası GM Alpaslan Çakar tarafından yapılan çiftçiler borçlarını ödüyor açıklaması kamuoyunda yankı uyandırmıştı. Ziraat Bankası satılık gayrimenkuller ilanları tartışmaları alevlendirdi!

Banka Genel Müdürü Çiftçi Kredi Alıp Ödüyor Dedi Ama Bankadan, İcradan Satılık Arsa ve Konut İlanları Patladı!

Türkiye'nin en büyük bankası olmasının yanı sıra devlet bankası statüsü nedeni ile de sık sık çiftçi kredileri eleştirilerine maruz kalan Ziraat Bankası, son olarak borcunu ödeyemeyen çiftçilere haciz iddiaları ile gündeme gelmişti. İddialara yanıt veren Ziraat Bankas Genel Müdürü Alpaslan Çakar tarafından yapılan açıklamalar sonrasında tartışmalar daha da alevlendi.

Eleştirilere yanıt veren Ziraat Bankas Genel Müdürü Alpaslan Çakar “Tarım kesiminde dünyada iklim değişikliğiyle belli dönemlerde bazı sıkıntılar olsa bile aslında yönetilemeyecek herhangi bir durum söz konusu değil. Onlar da para kazanıyorlar ki kredilerin geri ödeme oranı yüzde 99" diyerek kredi geri ödemesinde sorun yaşamadıklarını söylemişti.

ZİRAAT BANKASI BANKADAN, İCRADAN SATILIK GAYRİMENKULLER REKOR KIRDI!

Kredi geri ödemesinde sorun yok açıklamasının ardından muhalefet bu seferde bankadan satılık gayrimenkul ilanlarını gündeme taşıdı. Bankanın sorunlu kredilerine karşı teminat olarak almış olduğu taşınmazları satışa sunmuş olduğu Ziraat Bankası satılık gayrimenkuller ilanlarının sayısında yaşanan artış tartışmalara neden oldu.

ziraat bankası satılık ev ilanları 14 ocak

Ziraat Bankası'nın internet sitesi üzerinden yayımlanan satılık gayrimenkuller ilanlarında hem satışa sunulan taşınmazların sayısındaki artış hem de fiyatlarda yapılan indirimler dikkat çekti. Sahibinden satılık ev ilanları ile kıyaslandığında piyasa fiyatının yarısından bile daha ucuz fiyatlarla adeta yok pahasına satışa çıkan evler arasında 425 m2 müstakil ev 25 bin liralık fiyatı ile dikkat çekti.

ziraat bankası arsa ilanları 14 ocak

ZİRAAT BANKASI SATILIK ARSA VE TARLA İLANLARI: 847 M2 ARSA 9 BİN TL!

Bankanın satışa sunmuş olduğu taşınmazlar arasında arsa ve tarlalar da yer alıyor. Muhalefet çiftçilerin arsa ve tarlalarının borçlarına karşılık banka tarafından satışa sunulduğu yönünde olurken bankanın satışa sunduğu ilanların satış fiyatları da dikkat çekiyor. 9 bin liraya satışa sunulan arsalar kadar 2628 m2 büyüklüğe sahip olan arsanın fiyatı da 10 bin TL olarak yer aldı.

ziraat apartman dairesi

ZİRAAT BANKASI SATILIK APARTMAN DAİRESİ İLANLARI!

Ziraat Bankası arsa, müstakil ev ve tarla ilanlarının yanı sıra apartman dairesi ilanları da yayımladı. 45 bin liraya apartman dairesi satışının yapılması dikkat çekti.

ZİRAAT BANKASI GAYRİMENKUL STOKU PATLADI! İCRADAN EVLER NEDEN UCUZA SATILIYOR?

Ziraat Bankası'nın teminatlı kredilerine karşılık olarak almış oldukları gayrimenkul miktarı adeta patlama noktasına ulaşırken banka bu stokları eritmek için sudan ucuz fiyatlarla satışa çıkmış durumda.

SONRAKİ HABER