Batman Park Alışveriş Merkezi Satışta! AVM Satış Fiyatı Ne Kadar, Kaç TL?

Batman Park AVM satışa çıkarıldı. Kültür Mahallesi sınırları içerisinde yer alan alışveriş merkezi rekor fiyatla satılacak. Peki, Batman Park AVM ne kadar, kaç TL, satılıyor mu?

Emlak Haberleri 11.11.2021 - 10:57 11.11.2021 - 10:57 Gülcan Özer

Batman Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi rekor fiyatla satışa çıktı. Bölgenin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olarak kabul edilen ve kendi bölgesinde hayata geçirdiği ilklerle tanınan alışveriş merkezi için satış ihalesi yayımlandı. 

20 bin metrekarelik kiralanabilir alanı ve 73 mağazası ile 1200 araçlık otoparka sahip olan dev alışveriş merkezi Kültür Mahallesi sınırları içerisinde yer alıyor. Batman'ın en büyük AVM'leri arasında gösterilen alışveriş merkezi için satış kararı alındı. 

BATMAN PARK AVM SATIŞ FİYATI NE KADAR, KAÇ TL?

 Batman Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan satış ilanı ile mülkiyeti Batman Belediye'sine ait olan Batman Merkez Kültür Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Batman Park Alışveriş Merkezi için satış kararı alındığı duyuruldu. 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 35. maddesinin (a) bendine göre kapalı teklif usulü ihale ile edileceği ilan edilen AVM'nin muhammen satış bedeli ise 150 milyon lira olarak ilanda yer aldı. 

batman belediyesi satış ihalesi

Batman Belediyesi Ana Hizmet Binası Meclis Salonu’nda İhale Komisyonunca 26 Kasım 2021 Cuma günü saat 10:00'da yapılacak olan ihalede en yüksek teklifi veren kişi ya da kurum Batman Park Alışveriş Merkezi'nin yeni sahibi olacak. İhaleye katılmak isteyen kişi ya da kurumların geçici teminat bedeli olarak 4 milyon 500 bin lira yatırması gerekecek. İhale şartnamesi satış bedeli bin 500 TL olarak belirlenirken isteyen kişiler Batman Belediyesi, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde şartnameyi inceleyebilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@