Bayburt Gümüşhane Havalimanı Ne Zaman Bitecek, Son Durum Ne?

Bayburt Gümüşhane Havalimanı inşaat alanını ziyaret eden Vali Ali Hamza Pehlivan beraberindeki heyet ile incelemelerde bulundu. İşte projede son durum!

Emlak Haberleri 22.06.2019 - 14:30 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Bayburt Gümüşhane Havalimanı inşaat alanını ziyaret eden Vali Ali Hamza Pehlivan beraberindeki heyet ile incelemelerde bulundu. İşte projede son durum!

Bölgenin en önemli projeleri arasında yer alan Bayburt Gümüşhane Havalimanı için çalışmalar devam ediyor. Bayburt Gümüşhane Havalimanı Nereye Yapılacak?Yıllık 2 milyon kişiye hizmet vermesi beklenen Bayburt Gümüşhane Havalimanı projesi Bayburt merkeze 47 kilometre uzaklıkta Gümüşhane'nin Köse İlçesi Salyazı Köyü sınırları içerisinde yer alıyor. Bayburt Gümüşhane Havalimanı Ne Zaman Bitecek?Proje alanını ziyaret eden Vali Ali Hamza Pehlivan projenin 2 yıl içerisinde tamamlanacağını söyledi. "İnşaat çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini görmek bizleri ziyadesiyle memnun etti. Bayburt - Gümüşhane Havalimanı inşallah bir iki yıl içerisinde vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacak.Başta Bayburt ve Gümüşhane illerimiz olmak üzere bölgemizdeki diğer illere de önemli sosyo ekonomik katkılar sağlayacak. Gurbetçilerimiz memleketlerine çok daha kısa zamanda, daha konforlu bir şekilde ulaşabilmek için projenin bitmesini dört gözle bekliyorlar." dedi.

Bayburt Havalimanı Bölgede Alternatif Olacak! Vali Pehlivan açıklamasında "Gerçekten önemli ve büyük bir yatırım. Büyükşehirlerden bölgeye yatırım yapmak isteyen hemşerilerimiz var. Havalimanının tamamlanmasıyla bu doğrultuda bir hareketlilik de olacaktır. Bayburt Gümüşhane Havalimanı coğrafyası, fiziki koşulları ve iklim şartları açısından güvenli bir yerde konuşlanıyor.Hava muhalefeti dolayısıyla Erzurum, Erzincan ve Trabzon'a iniş yapamayan uçaklar öncelikle burayı tercih edecektir. Bölgedeki havalimanlarına alternatif olması bakımından da stratejik bir konuma sahip. Bir çok boyutuyla bu büyük yatırım illerimize ve bölgemize değer katacak, ivme kazandıracaktır.Bu vesile ile projenin hayata geçmesini sağlayan başta Cumhurbaşkanı'mız olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımıza ve Strateji ve Bütçe Başkanımıza ilimiz Adına teşekkürlerimi sunuyor, yüklenici firma çalışanlarına, kontrol ekibine başarılar diliyorum" dedi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@