Bayram Sonrası Konut Fiyatları Kademeli Olarak Artacak!

Türkiye İstanbul seçimlerine kilitlenirken inşaat sektörü de satışların artması için bir an önce seçimin sonuçlanmasını bekliyor. Bayramdan sonra fiyatlar yükselecek!

Emlak Haberleri 17.05.2019 - 19:30 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Türkiye İstanbul seçimlerine kilitlenirken inşaat sektörü de satışların artması için bir an önce seçimin sonuçlanmasını bekliyor. Bayramdan sonra fiyatlar yükselecek!

İnşaat sektörünün patronları da seçime kilitlenirken seçimden ve Ramazan Bayramı tatilinden sonra işlerin büyük bir hızla açılması beklentisi ağırlık kazanıyor. Konut Fiyatları YükselecekKonu hakkında açıklama yapan İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım, dövize yatırım yapan kişilerin kazançlarını elde ettiklerini bundan sonra kademeli olarak konut yatırımına dönüleceğini söyledi. Uzun vadede konut yatırımı kadar hiçbir yatırımın karlı olmayacağını iddia eden Durbakayım, "Dolayısıyla dövizde kazanç sağlayan sağladı. Artık gayrimenkule dönme zamanı. Ramazan Bayram tatili ertesi ise artık canlanma ve sektörün yapamadığı zamları da yavaş yavaş yapmaya başlayacağı bir döneme gireceğiz" diyerek konut fiyatlarına zam geleceğini iddia etti. İnşaat Sektöründe Talep Birikmeye Devam Ediyor Ev almak isteyenlerin beklemede kalmayı tercih ettiğini söyleyen Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Çelik bu da konut talebinde birikmeye neden olduğunu söyleyerek "Türkiye'de sadece evlenme ve boşanmalardan dolayı yıllık 700 bin yeni konuta ihtiyaç duyuluyor.150'dan fazla sektörü etkiliyoruz. Sadece İstanbul Ticaret Odası'na (İTO) kayıtlı 100 bin şirket direk ve en direk olarak inşaat sektöründe çalışıyor. Yani İTO üyelerinin yüzde 30'u inşaat sektöründen. Ancak şu anda sektörde 2001 ve 2003 yıllarındaki gibi bir talep birikmesi söz konusu.Dolayısıyla 23 Haziran'da sonra sonra başlayacak olan 4.5 yıllık seçimsiz süreç ve ekonomide istikrarın sağlanmasıyla birlikte piyasalara güven gelmesiyle canlanma yeniden başlayacak" diyerek canlanmanın yaşanacağını söyledi. Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@