Beklenen Müjde Geldi! Faizler Düşmeye Devam Edecek

Ev almak isteyenlerin yanı sıra araba almak isteyen ya da nakit para ihtiyacı duyan kişilerde bankaların kredi faiz oranları için yakın takipteler. Peki, kredi faizleri düşecek mi?

Emlak Haberleri 27.01.2019 - 19:36 15.07.2021 - 00:17 Serhat Karaman

Ev almak isteyenlerin yanı sıra araba almak isteyen ya da nakit para ihtiyacı duyan kişilerde bankaların kredi faiz oranları için yakın takipteler. Peki, kredi faizleri düşecek mi?

Yükselen kredi faiz oranları inşaat sektöründe kelimenin tam anlamı ile deprem etkisi yaratırken pek çok sektörde faizlerden dolayı olumsuzluklar yaşamaya devam ediyor. Kredi Faizleri Düşecek Mi?Konu hakkında bir yazı kaleme alan Sabah Gazetesi yazarı Özlem Doğaner kredi faiz oranlarının düşeceği müjdesini verdi. Konunun en önemli muhataplarından biri olan Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan ile röportaj yapan Doğaner faizlerin düşeceğini iddia etti. Konu hakkında Özcan ise "Hiç kuşkunuz olmasın faizler düşecek. Çünkü Türkiye süratle toparlanıyor, düzeliyor. 2018 yılı zor bir yıl oldu. Ama saldırılar püskürtüldü, türbülanstan tamamen çıkmış durumdayız.Makro veriler bizim doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. İnanıyorum ki 2019 yılı bir toparlanma restorasyon yılı olacak. 2019 yılı sonunda enflasyonun çok ciddi düşüş göstereceği kanaatindeyim. 2020 yılında Türkiye yine eskisi gibi hızla büyümeye devam edecek. Türkiye'nin geleceğine ve gücüne güvendiğimiz için bu kampanyalara büyük bir cesaretle giriyoruz.Çok yakında bizim haklı çıktığımızı göreceksiniz" diyerek faizlerdeki düşüşün devam edeceğini açıkladı. Hatırlanacağı üzere Vakıfbank geride bıraktığımız hafta ihtiyaç kredisi faiz oranı, taşıt kredisi faiz oranı ve konut kredisi faiz oranı için indirime gitmiş, en uygun konut kredisi veren banka unvanını ele geçirmişti. Vakıfbank Genel Müdürü Özcan "Kamu Bankaları Olarak Elimizi Taşın Altına Koymaya Devam Edeceğiz"Özcan tarafından yapılan açıklamalardan satış başları ise şu şekilde;"Bu bize külfet değil, nimet. İcra, avukat masrafları bir yük, parayı cebimize koymamamız bir yük. Biz bu yükten kurtulmuş oluyoruz. Hem biz hem müşteri memnun olacak. Hem de ekonomi rahatlayacak""Biz kredi kartı borçlularına böyle bir kapı açıyoruz. Onlar da bu imkânı sunmazsa müşteri kaybedecekler. Yapmalılar çünkü toplumun yararı söz konusu. Tavsiye ederim. Biz kamu bankaları olarak elimizi taşın altına koyduk. Böyle dönemlerde güç birliği şarttır. Türkiye'nin gücüne ve geleceğine inanmak lazım"Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@