Beklenen Tarih Açıklandı: İstinye Park İzmir Ne Zaman Açılacak?

İstinye Park Alışveriş Merkezi için merakla beklenen açılış töreni tarihi ilan edildi. İstinye Park AVM nerede, açıldı mı, ne zaman açılacak?

Emlak Haberleri 21.10.2021 - 10:49 21.10.2021 - 10:50 Gülcan Özer

Ege Bölgesi'nin en önemli yatırım projeleri arasında gösterilen ve Orjin Grup imzası ile hayata geçirilen İstinye Park AVM için beklenen açılış tarihi duyuruldu. Cumhuriyet tarihinin İzmir'de yapılan en büyük ikinci özel sektör yatırımı olarak tarihe geçecek olan dev proje kapılarını yarın ziyaretçilerine açacak. 

İSTİNYE PARK AVM AÇILDI MI, NE ZAMAN AÇILIYOR?

İzmir'in en büyük alışveriş merkezi olacak İstinye Park AVM açılış tarihi hakkında açıklama yapan Orjin Grup Yönetim Kurulu Eş Başkanı Zafer Yıldırım "Açılış tarihimiz 9.9.2019'du. O zaman pandemi yoktu. Beklediğimizden farklı bir zamanda bitirebiliyoruz. Bunu Mart 2020'ye erteledik pandemi başladı.

Pandemi olunca 2020 Eylül dedik o da olmadı. Sonra 2021 Mart'ta açalım diye düşündük. Mart ayında da kiracılarımız çok yorgun oldu. Bütün kiracılarımız nereyi kapatıp nereyi açabilirim hesap yaparken yeni bir yer açmaları çok zordu tabi. İnşallah 22 Ekim'de yüzde 92 dolulukla, kontrat imzası yüzde 70 dolulukla açmış olacağız" diyerek alışveriş merkezinin 22 Ekim tarihinde yani yarın açılacağını ilan etti. AVM yüzre 92 doluluk oranı ile kapılarını açacak.

İSTİNYE PARK AVM İZMİR NEREDE?

İzmir'in en büyük özel sektör yatırımlarından biri olarak dikkat çeken İstinye Park Alışveriş Merkezi İzmir Üçkuyular ilçesinde yer alıyor. İzmir'in en büyük alışveriş merkezi unvanını ele geçirecek olan İstinye Park AVM aynı zamanda özel sektör tarafından İzmir'e Cumhuriyet tarihinde yapılan en büyük ikinci yatırım olarak tarihteki yerini alacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@