Belediye Kredisiz Taksitli Daire Satıyor! En Ucuzu 77 Bin TL KDV Masrafsız

Konya Karatay Belediyesi yayımladığı bir duyuru ile 7 adet daire satacağını evleri alacak olanlara taksitli KDV'siz masrafsız ödeme imkanları sunduğunu ilan etti. Ev alacaklar için kaçırılmayacak ilan

Emlak Haberleri 17.12.2021 - 11:37 17.12.2021 - 11:38 Mustafa Karagöz

Kamu kurumlarının konut satış duyuruları ile kendilerine ait evlerin satışlarını yapmaya devam ediyorlar. Yılın son ilanlarından birisi de Konya'dan geldi. Karatay Belediye Başkanlığı yayımladığı bir ihale duyurusu ile toplam 7 adet daire satacağını bildirdi. Belediye konut satışları için vatandaşlara çok taksitli ödeme seçenekleri de sunacağını ilan etti. 

BELEDİYEDEN 77.000 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA KONUT SATIŞ İLANI

Konya Karatay Belediye Başkanlığı ihale duyurusunda; farklı mahallelerde bulunan tapusu belediyeye ait olan konutların satışını yapacağını ve satış işlemlerini ihale ile tamamlayacağını ilan etti. Belediye başkanlığı ihale işlemlerine ilişkin genel bir açıklamada bulunarak "Mülkiyeti Belediyemize ait aşağıda tapu  kayıtları  ve muhammen  bedelleri yazılı gayrimenkuller 2886 sayılı Kanun ve şartnamesi dâhilinde açık teklif usulü ile satılacaktır." bilgilendirmesini yaptı. 

Bu duyuru ile birlikte birde tablo yayımlayan Karatay Belediyesi, belediyeye ait mülklerin nerede olduğunu, kaç TL muhammen bedel üzerinden satılacağını, evlerin büyüklüklerini ve geçici teminat bedellerini açıkladı. 

Tabloya göre konutlar Karatay İlçesinde İsmil, Kerimdedeçeşme, Hasandedemescit ve Erenler mahallerinde yer alıyorlar. Konuttlar için ilan edilen duyurularda en düşük fiyat 77 bin TL olarak açıklanırken diğer konut fiyatları 540 bin TL ile 600 bin TL arasında değişiyor. 

Konya'da belediyeden konut almak isteyenler için ilan edilen fiyat tablosu. 

karatay konut 77.000 tl

Yukarıda yer alan tablo Konya Karatay Belediyesi tarafından hazırlanmış olup Basın İlan Kurumu - Resmi İlan Portalı üzerinden kamuoyu ile paylaşıldı. 

TAKSİTLİ ÖDEME SEÇENEKLERİ AÇIKLANDI

Gayrimenkuller için bir ödeme planı sunulurken istekliler belli bir tutarda peşinat ve geri kalan rakamın taksitle ödenmesi şeklinde başvurularını yapabilirler. 

"Satılacak gayrimenkullerin bedelleri; 1. sıradaki gayrimenkul sözleşme tarihinde % 25’i peşin geri kalanı peşinat tahsil edildikten 1 ay sonra başlamak üzere 11 ay eşit aralıklı taksit halinde, diğer gayrimenkuller sözleşme tarihinde % 25’i peşin geri kalanı peşinat tahsil edildikten 1 ay sonra başlamak üzere 23 ay eşit aralıklı taksit halinde ödenecektir."

İHALE BAŞVURULARI BAŞLADI

Tabloda ilan edilen tüm gayrimenkuller için ihale başvuruları başladı. Karatay Belediyesi ihale işlemlerinin 29 Aralık tarihinde gerçekleştirileceğini bildirdi. İstekliler belediyenin konut satış ilanlarına ihale tarihine kadar olan süreç içerisinde başvurularını yapacaklar. Başvuru işlemleri tabloda yer alan geçici teminat bedeli ödendi makbuzuna "Müracaat dilekçesi, Tüzel kişi olması halinde imza sirküleri, İstekliler adına vekaleten iştirak ediliyor ise vekaletname" evraklarını ekleyip belediyeye yapılacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@