Binali Yıldırım'dan Gecekondu Sahiplerine Tapu Vaadi Geldi!

İstanbul seçimlerine doğru adaylar seçim vaatlerini açıklamaya devam ederken Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu seçim vaatlerini sıralamaya devam ediyor.

Kentsel Dönüşüm 21.06.2019 - 18:00 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

İstanbul seçimlerine doğru adaylar seçim vaatlerini açıklamaya devam ederken Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu seçim vaatlerini sıralamaya devam ediyor.

Adaylar seçime sayılı günler kala vaatlerini arttırarak devam ediyor. Yeni vaatlerden biri de Binali Yıldırım tarafından verildi. Binali Yıldırım İletişim Ofisi tarafından yapılan açıklama ile gecekondu sahiplerine müjde verildi. Gecekondu Sahiplerine Makul Ücretlerle Tapuları Verilecek İstanbul'un en büyük sorunları arasında gösterilen gecekondu sorunları hakkında vaatte bulunan Binali Yıldırım gecekondu sourunu çözeceklerini söyledi. Binali Yıldırım yapmış olduğu açıklamasında "Gecekondu olarak nitelendirilen, geçmişte tapu tahsis belgesi almış İstanbullular ve Maliye Hazinesi arsaları üzerinde evleri olup imar barışından faydalanan İstanbulluların tapularını 2B vasfındaki arsaların satışında olduğu gibi makul bedel ve taksitle alabilmelerini sağlayacağız.Yine, Maliye Hazinesi arsaları üzerinde evleri olup ilave kaçak kat yapmış ceza tutanakları tutulmuş olan hemşehrilerimiz için de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yeni bir düzenleme yapacağız. Bu düzenleme ile birlikte ceza miktarlarını da bina maliyetinin yüzde 5-10'una çekeceğiz.Böylece hemşehrilerimizin tapu sahibi olurken önlerinde ilave bir maliyet olan kaçak kat cezaları da sorun olmaktan çıkacaktır" dedi.  Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@