Bir Ev Bir Dükkan 275 Bin TL + 27 Bin TL! Belediye İhale Başvurularını Almaya Başladı

Yozgat Çekerek Belediyesi yayımladığı bir duyuru ile bir ev ve bir dükkan satışı yapacağını ilan etti. Ev için 275 bin TL dükkan için ise 27 bin TL muhammen bedel açıklandı.

Emlak Haberleri 01.03.2022 - 16:31 01.03.2022 - 16:31 Mustafa Karagöz

Yozgat Çekerek Belediyesi bir duyuru ile kendisine ait olan bir ev ve bir dükkan olduğunu, bu iki gayrimenkulün de ihale ile satılacağını açıkladı. Belediye başkanlığınca yayımlanan ihale duyurusunda evin değeri 275 bin TL, dükkanın değeri ise 27 bin TL olarak açıklandı. 

İhaleye katılacaklar için bir başvuru duyurusu yayımlayan belediye başkanlığı temel tüm bilgileri paylaştı. İhale ile Yozgat'tan ev ve dükkan almak isteyenler için belediyeni o duyurusu. 

BELEDİYEDEN SATILIK KONUT VE DÜKKAN SATIŞI İHALE DUYURUSU

Çekerek Belediyesi söz konusu gayrimenkul satışının 16 Mart tarihinde gerçekleştirilecek ihale ile satılacağını açıkladı. İhale kapsamında satışı yapılacak olan ilk gayrimenkul tapuda 302 Ada 3 parsel taşınmazda 10 Bağımsız bölüm numaralı konut olacak. İkinci ihale ise 9 Bağımsız bölüm numaralı dükkan satışı olacak. İki gayrimenkulde r 2886 Sayılı D.İ. Kanunu uyarınca Açık artırma usulü ile elden çıkarılacak. İhaleye katılıp teklif vermek isteyenler ise 16 Mart tarihine kadar başvurularını yapacaklar.

Başvuru işlemlerine neler yapılması gerektiği hakkında bilgi veren ve şahsen yapılmayacak başvurular konusunda uyarıda bulunan Çekerek Belediyesi şu açıklamayı yaptı. "İhaleye iştirak edeceklerin, istenilen belgelerle birlikte dosyalarını en geç ihale saatine kadar elden veya fen işleri müdürlüğüne Bahçelievler Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:75 Çekerek/Yozgat Adresine  taahhütlü olarak posta ile göndermeleri gerekmektedir." Açıklamanın devamında ise postada yer alan gecikme ve tüm aksaklıklarının sorumluluğunun kişiye ait olduğu vurgulandı. Bu kapsamda vatandaşların ihale başvuru sürecinde dikkatli olmaları gerektiği vurgulandı. 

FİYAT BİLGİLERİ

Ev almak isteyenler için konut muhammen bedeli 275 bin TL olarak açıklanırken dükkan için 27 bin 500 TL muhammen bedel ilan edildi. Vatandaşlar bu muhammen bedel üzerinden geçici teminat bedeli ödeyecekler.

Buna göre konut için 15 bin TL, dükkan için ise bin 500 TL geçici teminat bedeli yatırılacak. Ardından Çekrerek Belediyesinin hem resmi sitesinden hemde basın ilan kurumunda yer alan ihale başvuru duyurusunda bulunan evraklar teslim edilerek başvurular tamamlanacak. Başvuru aşamasında yukarıda yer alan uyarıya da dikkat edilmesi gerekiyor. İhale şartnamesi belediyeden alınabilecek.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@