Bire On Kazandıracak Yatırımlık Arsalar! Vakıfbank Kelepir Fiyatlarla Satıyor!

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere bankalar önemli fırsatlar sunmaya devam ediyor. Vakıfbank yatırım potansiyeli olan değerli arsaları uygun fiyatlarla satışa çıkardı. İşte satışa çıkarılan arsalar...

Emlak Haberleri 21.11.2021 - 22:55 21.11.2021 - 22:55 Engin Uzunoğlu

Arsa yatırımı yapmak isteyenlerin sayısı son dönemlerde oldukça arttı. Özellikle pandemi sürecinden sonra arsa yatırımı ile yüksek kazançlar elde edilebiliyor. Bu yönde yaşanan gelişmelerin ardından uygun fiyatlarla arsa satışları büyük bir ilgi görmeye devam ediyor. Bankalar da taşınmaz satışlarıyla dikkat çekmeyi sürdürüyorlar. 

BANKALARDAN UYGUN FİYATLARLA ARSA SATIŞI

Bankaların uygun fiyatlarla arsa satışı yapması oldukça dikkat çekiyor. Böyle bir imkanın neden tanındığı ise merak ediliyor. Bankalar müşterilerine kredi verdiklerinde bu kredilere karşılık teminat olarak müşterilerin sahip oldukları taşınmazları talep ediyorlar. Kredi karşılığı teminat gösterilen taşınmazlar ise kredi borçlarının ödenmemesi durumunda bankaların mülkiyetlerine geçiyor. 

Bankaların mülkiyetlerine geçen taşınmazlar gayrimenkul olarak bir varlık şeklinde görülse de bilançolarda kredi zararları olarak yer alıyorlar. Bu kredi zararlarının karşılanmması için de bu taşınmazların satılması ve paraya çevrilmesi gerekiyor. Bundan dolayı da bankalar uygun fiyatlarla bu taşınmazları satışa çıkarıyorlar. 

VAKIFBANK'TAN ANKARA VE İSTANBUL'DA SATILIK YATIRIMLIK ARSALAR

Vakıfbank tarafından yayınlanan arsa satış ilanlarına göre Ankara'da 5 adet arsa satışa çıkarıldı. Bu arsaların Polatlı, Çankaya, Sincan ve Güdül ilçelerinde oldukları bildirildi. 132 Bin TL'den başlayan bu arsaların fiyatları 23 Milyon TL'ye kadar çıkabiliyor. Polatlı'da konut imarlı 1.342 metrekare arsa 176 Bin TL'yei yine konut imarlı 1.000 metrekare arsa da 132 Bin TL'ye satılıyor. 

ankara arsa satış ilanları

Vakıfbank'ın yayınladığı arsa satış ilanlarına göre İstanbul'da 1 adet arsa satışa çıkarıldı. İstanbul'un Silivri ilçesinde bulunan 8.577 metrekarelik arsa için Vakıfbank 719.970 TL fiyat belirledi. Bu arsanın niteliğinin ise tarla olduğu bildirildi. Yine Vakıfbank tarafından verilen bilgilere göre bu satışa sunulan arsa için şu anda kadar herhangi bir teklifte bulunulmadı.

istanbul arsa satış ilanları

VAKIFBANK'IN DİĞER ARSA SATIŞ İLANLARI

Vakıfbank diğer şehirlerde de arsa satışları yapmayı sürdürüyor. Hemen hemen her şehirde arsa satışı yapan Vakıfbank bu konuda arsa yatırımı yapmak isteyenlere önemli fırsatlar sunuyor. Vakıfbank tarafından yapılan bilgilendirmeye göre Gaziantep'in Yavuzeli ilçesinde 327 metrekarelik konut imarlı arsa 59.740 TL'ye satılıyor.

Bir başka konut imarlı arsa satışı da Bilecik Merkez'de gerçekleşiyor. 239 metrekare büyüklüğündeki konut imarlı arsa 84 Bin TL'den satışa çıkarıldı.

Not: Haberimizde yer alan bilgiler bilgilendirme amacıyla kullanılmıştır. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@