Bireysel Emeklilik Sistemi İle Ev Alana Toplu Para Ödemesi Yapılacak!

Yeni BES sistemi ile nakit para çekme dönemi başlıyor. Yapılacak olan yeni düzenleme ile ev almak, evlilik, sağlık ve eğitim gibi nedenlerle toplu para ödemesi yapılacak!

EMLAK HABERLERİ 09.07.2019 - 12:13 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Yeni BES sistemi ile nakit para çekme dönemi başlıyor. Yapılacak olan yeni düzenleme ile ev almak, evlilik, sağlık ve eğitim gibi nedenlerle toplu para ödemesi yapılacak!

On Birinci Kalkınma Planı meclise geldi. Gelen yeni plan içerisinde farklı pek çok kesimi ilgilendiren önemli değişiklikler yer aldı. BES Yeniden Düzenlenecek, Ev Almak İsteyene Sistemden Çıkmadan Nakit Para Ödenecek! Yapılacak olan yeni yasal düzenleme ile BES sisteminden çıkış yapmadan belirli şartları taşıyan kişilere toplu para ödemesi yapılacak. Yeni düzenlemeler ile beraber yurt içi tasarruflar artarken vatandaşın hem BES'e katılım oranı hem de katılım süresi arttırılacak. Vatandaş daha fazla birikim yapacak, bu birikimleri ev alırken, evlenirken, sağlık ya da eğitim amaçlı olarak kullanabilecek. BES sistemi ile Kıdem Tazminatı birbirine entegre edilecek. Sektörün, iş kolu veya meslek esaslı tamamlayıcı emeklilik kurumlarının iyi uygulama örnekleri doğrultusunda geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması sağlanacak. Öncelikli sektörlerde şirket tasarrufları ve verimli kullanımı ilave vergisel teşviklerle artırılacak.Benzer Bir Çalışma Kıdem Tazminatı İçinde Yapılmıştı! Söz konusu uygulamaya benzer bir çalışma kıdem tazminatı hakkında da gündeme gelmişti. Kıdem tazminatı fonundan ilk kez ev alana toplu para ödemesi yapılması hakkında çalışmaların olduğu açıklanmış, ev alana konut peşinatı için toplu para ödemesi yapılacağı duyurulmuştu.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@