Boğaz'ın İncisi Milyon Dolarlık Yalılar İçin Gemi Çarpmasına Karşı Özel Sigorta!

Kanal İstanbul projesi ile gündeme gelen gemi kazalarına karşı yalı sahipleri milyon dolarlık evlerini korumak amacı ile özel sigorta yaptırmaya başladı.

EMLAK HABERLERİ 19.01.2020 - 20:00 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Kanal İstanbul projesi ile gündeme gelen gemi kazalarına karşı yalı sahipleri milyon dolarlık evlerini korumak amacı ile özel sigorta yaptırmaya başladı.

İstanbul Boğazı'nın gerdanları olarak kabul edilen yalılar tarihi değerleri ile de büyük önem taşıyor. İSTANBUL BOĞAZI'NDA KAÇ YALI VAR?İstanbul'da toplam 366 tanesi tarihi eser niteliğinde bulunmak üzere toplamda 600 yalı bulunuyor. Bu yalıların yaklaşık yüzde 70 gibi büyük bir bölümü ise sigorta poliçesi ile koruma altına alınmış durumda. Yalıların yangın ve konut sigortaları yanı sıra aynı zamanda gemi kazalarına ve çarpma riskine karşı da sigortaları bulunuyor. GEMİ KAZASINA KARŞI YALI SAHİPLERİ KONUT SİGORTASI YAPTIRIYOR!DHA ile özel bir röportaj yapan Çağatay Brokerlik Genel Müdürü Taner Çağatay yalıları deniz kazalarına karşı da sigorta yaptıklarını belirterek, "Yalı sigortası, diye bir şey yoktur. Konutların yangın poliçesi vardır. Yangın poliçesi yalıları da kapsar. Yangın poliçesi ana teminattır, onun yanında diğer ek teminatlar vardır. Boğazdaki yalıların alacakları en önemi ek teminat 'deniz taşıtları çarpmasıdır'.Üç ayrı sigorta oluyor, kara taşıtları çarpması, hava taşıtları çarpması ve deniz taşıtları çarpması. Yalı da ilk aklımıza gelen boğazdaki deniz taşıtlarının çarpmasıdır. Bu deniz araçlarının vereceği zarara karşı yalıları kapsama altına alıyor" dedi. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@