Boş kiralık ev arayanlar! Devletten kiralık lojman ilanı olan şehirler

Devlet kurumları boş kiralık lojmanlar için ilana çıkıyorlar. Devletten kiralık lojman tutmak isteyenler ise yayımlanan duyurulara başvuru yaparak ihaleye katılmaları gerekiyor.

Emlak Haberleri 15.06.2022 - 17:10 15.06.2022 - 17:10 Mustafa Karagöz

Türkiye'nin her şehrinde kira fiyatları çok yükseldi. Yükselen kira fiyatları ile zor bir süreçte olan kiracılar ise en uygun kira fiyatını arıyorlar. Ev sahiplerinin çok yüksek kira talepleri kırılmazken bu dönemde ek seçenek ise devletten geldi. Milli Emlak Müdürlükleri, Belediye Başkanlıkları ve diğer benzer kamu kurumları kendilerine ait, boş durumda kullanılmayan daireleri kiralıyorlar. 

Kurumlar kendi internet siteleri üzerinden yayımladıkları duyurular ile kiralık daireleri kamuoyuna duyururken Basın İlan Kurumu'da bu duyuruları paylaşıyoruz. 

KİRALIK LOJMAN İLANLARI 15 HAZİRAN - 22 HAZİRAN

Kiralık lojman ilanları dönem dönem yayımlanıyor. Kiralık ev arayanlar için kurumların duyuruları yakından takip edilmeli. Listeler her gün değişirken kendi şehrinden ev arayanlar için fırsatlar çıkabiliyorlar. Haziran ayının ortasında yayımlanan duyurularda 5 şehir için kiralık lojman ilanı bulunuyor. Listenin başında İstanbul bulunuyor. İstanbul dışında yer alan 4 şehir ise Sivas, Balıkesir, Denizli, Hatay oldu. 

İllere Göre İlan Edilen Duyurular

Sivas Şarkışla Belediyesi bir ihale ilanı ile 4 adet daireyi kiralayacağını ilan etti. 3 yıllığına kiralanacak daireler için 30 bin 36 bin TL gibi rakamlar açıklandı. 

İstanbul'da Vakıflar Bölge Müdürlüğü arsa, arazi, dükkan, ofis, konut kiralayacak. Aylık kira bedelleri her gayrimenkul için değişirken listede 1050 TL, 2000 TL rakamları bulunuyor. 

Bandırma Beledisine ait gayrimenkuller kiraya verilecek. 3 yıllığına kiralanacak gayrimenkuller için fiyatlar aylık 600 TL'den başlıyor. 

Pamukkale Belediyesi'ne ait 10 adet taşınmaz ihaleyle kiraya verilecek. Konutlar için ilan edilen fiyatlar aylık 475 TL artı KDV şeklinde açıklandı. 

Hatay'da aylık 900 TL'den başlayan fiyatlarla Vakıflar Bölge Müdürlüğü konut kiralayacak. İlanlarda işyeri, dükkan ve tarla duyuruları da bulunuyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@