Bu Fırsat Yılda Bir Defa Gelir! Vakıfbank 55 Bin TL'ye, 61 Bin TL'ye, 91 Bin TL'ye Konut Satıyor!

Vakıfbank tarafından satışa çıkarılan konutlara dair ilanlar yenilendi. Vakıfbank hangi şehirlerde ucuz konut satıyor? Vakıfbank'ın kelepir konutları hangileri?

Emlak Haberleri 26.02.2022 - 20:58 26.02.2022 - 20:58 Engin Uzunoğlu

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara bankalar oldukça cazi imkanlar suynmaya devam ediyorlar. Bankaların konut satış ilanlarına çok büyük bir ilgi gösteriliyor. Emlak piyasasının uçuk fiyatlarından dolayı bankaların konut satışları için belirlediğifiyatlar yılın fırsatı olarak değerlendiriliyor. Vakıfbank da yılın fırsatı olabilecek fiyatlarla konut satışı yapacağını kamuoyuna ilan etti.

VAKIFBANK NEDEN BU KADAR FAZLA KONUT SATIYOR?

Bankalar son yıllarda konut satışları konusunda sürekli gündeme geliyorlar. Genelde de bu satılan konutlar ikinci el konutlar oluyor. Bunun gerekçesi de tamamen kullandırılan kredilerden kaynaklanıyor. Vatandaşlar Vakıfbank'tan başta konut kredisi olmak üzere kredi çekmek istediklerinde konutlarını ipotek olarak gösteriyorlar. Kredi borçları sorunsuz ödenip kapatılınca ipotek de kaldırılıyor. Ancak borç geri ödemelerinde sorun meydana çıkında o zaman da konutun mülkiyeti el değişiyor.

Müşterinin kredi borcuna karşılık ipotek gösterilen konutun mülkiyetini alan Vakıfbank bu şekilde çok sayıda evin sahibi oluyor. Ancak bu konutların Vakıfbank için pek de bir anlamı yok. Gayrimenkul sektöründe en azından ikinci el konut alanında faaliyet göstermeyen Vakıfbank uygun fiyatla bu konutları satışa çıkarıp hızlı bir şekilde satılmalarını sağlıyor. Bu şekilde bankanın kredi zararı da telafi ediliyor. Hızlı satışın olabilmesi için ise fiyatlar piyasanın oldukça ltında tutuluyor.

VAKIFBANK HANGİ ŞEHİRLERDE KONUT SATIYOR?

Vakıfbank'ın hangi şehirlerde konut satışı yaptığı oldukça merak ediliyor. Bu konut satışları hemen hemen Türkiye'nin her şehrinde bulunuyor. Bunları net tespit edebilmek için ise Vakıfbank'ın konut satış ilanlarının incelenmesi gerekiyor. Bankanın oldukça makul fiyatlarla satışını yapacağını konutların bir kısmını Emlak365 okuyucuları için derledik. İşte Vakıfbank'ın kelepir konutlarının bir kısmı...

Vakıfbank'In yayınlanan son konut satış ilanlarından birisine göre Batman Merkez'de 1+1 konut için 170 Bin TL satış fiyatı belirlendi. Ardahan Merkez'de ise Vakıfbank 3+1 apartman dairesini 121 Bin TL satacağını ilan etti. 

vakıfbank konut satış ilanı 1-2Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde  132 metrekarelik konut için Vakıfbank 185 Bin TL fiyat belirledi. Yine Viranşehir'de 72 metrekarelik bir başka konut için ise 99 Bin TL fiyat isteniyor.

Vakıfbank, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde 1+0 apartman dairesini 55 Bin TL'ye, Sakarya'nın Geyve ilçesinde 2+1 apartman dairesini 90 Bin TL'ye satışa çıkardı.

vakıfbank konut satış ilanı 2-2 Iğdır Merkez'de 160 metrekarelik apartman dairesini 175 Bin TL'ye satacağını duyuran Vakıfbank, Şanlıurfa Viranşehir'de de 123 metrekarelik apartman dairesini 165 Bin TL'ye satıyor. 

Vakıfbank, Çorum Ortaköy'de 93 metrekarelik apartman dairesinin fiyatını 61 Bin TL olarak belirledi. Aynı şekilde Ankara Şereflikoçhisar'da 87 metrekarelik konut için Vakıfbank 146 Bin TL talep ediyor. 

vakıfbank konut satış ilanı 3-2

Tekirdağ Ergene'de 75 metrekarelik konutu 223 Bin TL'ye satacağını resmen açıklayan Vakıfbank Hatay Altınözü'nde de 156 metrekarelik konutu 233 Bin TL'ye satacak.

Yozgat Yerköy'de bulunan 135 metrekarelik apartman dairesi için 188 Bin TL fiyat belirlendiği Vakıfbank tarafından açıklandı. Bir başka Vakıfbank konut satış ilanına göre ise Sivas Gemerek'te 96 metrekare konut 91 Bin TL'ye satışa sunuldu.

vakıfbank konut satış ilanı 4-2

Vakıfbank'ın bir diğer konut satışı da Mardin Kızıltepe'de olacak. 160 metrekare konut 194 Bin TL'ye alıcısını bekliyor. Aynı ilçede bir diğer konut satışı için ise 165 metrekarelik apartman dairesi 207 Bin TL'ye satılıyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@