Bu Fiyatlar Rüyada Bile Görülemeyecek! Kamu Konutlarında Son Ucuz Ev Listeleri Yayımlandı! Gelen Alacak

Lojman satışı ilanları yayımlandı. Ucuz fiyatlı, krediye uygun 2+1, 3+1 ve 4+1 daireler satılacak. Yılın son indirim kampanyasından yararlanacaklar için çok uygun düşük ev fiyatları listelerde.

Emlak Haberleri 09.12.2021 - 11:38 09.12.2021 - 11:38 Mustafa Karagöz

Kamu konutu satışları için yeni duyurular geldi. İki şejirde belediye başkanlığı bir şehirde ise milli emlak tarafından ilan edilen satışlarda toplam 48 daire satışı yapılacak. Satılışı yapılacak konutların önemli bir bölümü boş konumda ve herkese açık satılacak. Dolu konumda olan konutlar ise sadece öncelikli satış hakkı kapsamında olacağından dolayı ev alacaklar için önem arz etmiyor. 

KAMU KONUTU SATIŞI YAPACAK OLAN KURUM VE SATACAKLARI KONUT SAYILARI

Aralık ayının kalan günlerinde ihale düzenleyeceğini ve kamu konutu satışı yapacağını ilan eden devlet kurumlarından bir tanesi Ankara için oldu. Diğer konut satışları ise Samsun ve Afyonkarahisar'da olacak. Ankara ve Samsun konut satışları belediye başkanlıkları tarafından Afyonkahisar konut satışı ise milli emlak müdürlüğünce gerçekleştirilecek. 

ankara çankaya lojman satışı 9 aralık

* Ankara ili Çankaya Belediye Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile 18 adet daire satışı yapacağını ilan etti. Belediye başkanlığı duyurusunda satışların 23 Aralık tarihinde olacağını ilan etti. En düşük konut satışı ise 180.000 TL değerinde oldu. Ankara Çankaya'da 180.000 TL ev birçok emsaline göre oldukça ucuz olarak gösterilebiliyor. 

samsun ilkadım lojman satışı 9 aralık

* Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı'da yayımladığı bir duyuru ile 4 adet daire satışı yapacağını açıkladı. İlkadım İlçesinde yer alan konutlar Kılıçdede ve Cedit Mahallesinde bulunuyor. Konutlar için belirlenen en düşük fiyat 140.000 TL olarak ilan edildi. 

afyonkarahisar konut satışı aralık 11

MUHAMMEN BEDEL NE DEMEK? İHALE KATILACAKLAR LOJMANI NASIL ALACAKLAR?

Muhammen bedel en sade şekliyle tahmin edilen veya oranlanan fiyat anlamına gelmektedir. Kurumların ilan ettikleri satış fiyatları üzerinden vatandaşlar tekliflerini sunacaklar. Eğer kamu konutu için başvurular az olursa ilk teklif fiyatı üzerinden satış gerçekleştirilir. Bu durumda vatandaşlar çok uygun fiyatlara ev sahibi olma fırsatı yakalarlar. 

LOJMANLAR KREDİYE UYGUNDUR

Lojman alımlarında ödemelerin peşin yapılmasına gerek yok. Kurumlar müşterilerin kredi kullanarak ev alımlarını sağlarlar. Bankalarda lojman alımlarına özel daha ucuz kredi verirler. 

* Afyonkarahisar Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürülüğü yayımladığı bir duyuru ile boş ve dolu konumda olan toplam 10 adet daire satışı yapacak. Cumhuriyet Mahallesinde ve Sümer Mahallesinde yer alıyor. Konut satışları 175.000 TL'den başlayacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@